PIGEOR: Energa nie prowadzi rozmów z właścicielami wiatraków

W związku z doniesieniami prasowymi, jakoby część z firm, z którymi we wrześniu b.r zarząd spółki Energa Obrót jednostronnie zerwał współpracę i zadecydował o nierealizowaniu wiążących umów na zakup tzw. zielonych certyfikatów, podjęła negocjacje w sprawie zawarcia nowych kontraktów, z upoważnienia 16 prywatnych kontrahentów Energi Obrót (reprezentujących instalacje o łącznej mocy zainstalowanej 381,6 MW) Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej informuje, iż takie rozmowy się  nie toczą.

Kontrahenci wyrażają głębokie zdziwienie doniesieniami tymi doniesieniami i odbierają je jako kolejną próbę zamazywania wobec opinii publicznej istoty rzeczy. Pełnomocnicy prawni potwierdzili w tym samym artykule prasowym, że Energa Obrót stoi on na stanowisku, że nie można renegocjować umów nieważnych w świetle prawa.

Kontrahenci Energa Obrót potwierdzają, że umowy są nadal ważne, a żadna propozycja zmiany ich warunków nie została im przedstawiona.

Kontrahenci oczekują iż zarząd Energi Obrót, w trosce o interesy Spółki, wycofa się z tych szkodliwych dla niej i dla całej gospodarki działań, naruszających dobre obyczaje i prawo i powróci do realizacji zobowiązań.

Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej

Energa renegocjuje umowy na zielone certyfikaty z operatorami wiatraków

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Smogowi rekordziści i najczystsze miejsca w Polsce – jaki był rok 2016?

Następny artykuł

W Danii powstał pierwszy w pełni ekologiczny dom

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,