Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

PKN organizuje XI Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja”

PKN organizuje XI Ogólnopolski Konkurs „Normalizacja i ja”

Rozpoczęła się kolejną edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Normalizacja i ja” pt. „Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami” dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

BANER MOBILEB1
Reklama

Zmiana to proces

W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o przestrzeni miejskiej przyjaznej mieszkańcom. Zmiany klimatu i związane z nimi podwyższenie temperatur sprawiają, że w miastach latem żyje się coraz gorzej. Coraz głośniej mówi się o potrzebie zastąpienia betonu zielenią i walce z miejskimi wyspami ciepła. W jaki sposób możemy dążyć do zrównoważonego rozwoju miast i przestrzeni, w której żyjemy?

Zmiana betonowych osiedli w przyjazne zielone przestrzenie nie nastąpi z dnia na dzień. Jest to proces bardziej złożony i obejmujący wiele aspektów, m.in.: zabudowę przestrzenną, budownictwo, hydrotechnikę, transport publiczny, projektowanie czy zarządzanie środowiskowe. Jak odejść od tego szkodliwego trendu, którym jest betonoza i przywrócić równowagę, aby nasze otoczenie było bardziej przyjazne mieszkańcom? Czy to jest jeszcze możliwe?

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

Wciąż wierzymy, że tak! Jeśli Ty również – zapraszamy do udziału w naszym konkursie.

Betonoza czy zieleń

„Betonoza czy zieleń? Zrównoważona urbanistyka z Polskimi Normami” – to temat tegorocznego konkursu „Normalizacja i ja”. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych. Do wyboru są cztery kategorie dla uczniów: praca pisemna, grafika komputerowa, grafika  i film, a dla nauczycieli scenariusz lekcji obejmujący obszar tematyczny zawarty w tytule konkursu.

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

Gdzie szukać pomysłów? Wiele wskazówek znajduje się w normach technicznych. Polskie Normy wspierają działania związane ze zrównoważoną urbanistyką, dają interoperacyjne rozwiązania, które wpływają na kształtowanie otaczającej nas rzeczywistości i pomagają ją budować. Wskazują, w jaki sposób dbać i rozbudowywać otoczenie, aby stawało się bardziej przyjazne ludziom.

Jeżeli wiesz, w jaki sposób uczynić zieleń elementem strategicznym i tak potrzebnym naszym okolicom i umiesz to przedstawić w swojej pracy (z uwzględnieniem aktualnych norm technicznych), koniecznie zgłoś się do konkursu.

To szansa do zwiększenia świadomości i poziomu wiedzy na ten temat oraz zachęci samorządy, mieszkańców i inne podmioty do podejmowania działań na rzecz zmiany otoczenia.

Cele konkursu:

  1. Upowszechnianie wśród młodego pokolenia przekonania o roli norm i normalizacji w życiu codziennym.
  2. Upowszechnienie świadomości o roli akredytacji w zakresie spełniania wymagań norm.
  3. Pomoc nauczycielom w wprowadzeniu tematyki normalizacyjnej i informacji o roli norm do zajęć lekcyjnych.
  4. Podniesienie umiejętności wśród młodych ludzi kształtowania przestrzeni do życia.

Konkurs trwa od 1 grudnia 2022 roku do 10 marca 2023 roku. Na laureatów czekają bony podarunkowe do realizacji w jednej z sieci sklepów z elektroniką oraz sprzętem RTV i AGD. Wręczenie nagród konkursu odbędzie się dnia 14 kwietnia 2023 roku.

Szczegóły organizacyjne znajdują się na portalu Wiedza.

źródło: materiały prasowe

fot. główne: Canva + materiały prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.