Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

“Dbaj o klimat z normami”. Teraz młodzi mają głos w sprawie klimatu i przyszłości planety

“Dbaj o klimat z normami”. Teraz młodzi mają głos w sprawie klimatu i przyszłości planety

Młodzi ludzie mają wiele do powiedzenia w sprawie klimatu. Ich zaangażowanie jest widoczne w sieci i na ulicach, na które wychodzą, aby zostać usłyszanymi. Siłę i potencjał młodych chce wydobyć 10. konkurs klimatyczny “Normalizacja i ja”. Co kryje się pod tą nazwą i co wspólnego ma z ochroną środowiska i klimatu?

Reklama

“Normalizacja i ja” – o co chodzi w tym konkursie?

Ogólnopolski konkurs „Normalizacja i ja” zachęca do troski o klimat. Globalne ocieplenie to wielkie wyzwanie całego świata, a także każdego z nas osobno. Konkurs jest skierowany do młodzieży – uczniów i nauczycieli szkół średnich i ponadpodstawowych z całego kraju.

Tegorocznym tematem jest troska o klimat. Konkurs z hasłem przewodnim „Dbaj o klimat z normami” rozpoczyna się 1 lutego i potrwa do 6 maja 2022 roku. Do tego dnia można nadsyłać prace.

Jeżeli wiesz, w jaki sposób można przeciwdziałać zmianom klimatycznym i umiesz przedstawić to w swojej pracy graficznej, na filmie lub w formie pisemnej (z uwzględnieniem aktualnych norm*) weź udział w konkursie!

Baner konkurs Normalizacja i ja 1

Forma uczestnictwa w konkursie dla uczniów i nauczycieli: 

  • uczniowie mają do wyboru trzy formy przekazu: grafikę, film lub esej,
  • nauczyciele mogą zaproponować scenariusz poprowadzonej lekcji obejmujący obszar klimatu.

Tematy:

  • przeciwdziałanie zmianom klimatu z wykorzystaniem norm,
  • dbałość o środowisko,
  • zeroemisyjna energetyka: OZE,
  • gospodarka o obiegu zamkniętym,
  • redukcja ślady węglowego.

Laureatów poznamy w czerwcu tego roku podczas konferencji poświęconej normalizacji w ochronie klimatu. Plebiscyt po raz kolejny organizuje Polski Komitet Normalizacyjny.

Nagrody:

Wodoodporny smartwatch, zegarek oraz bezprzewodowe słuchawki. Dla nauczycieli: bony podarunkowe na sprzęt AGD.

Dowiedz się więcej o konkursie: www.wiedza.pkn.pl/web/strefa-edukacji/oswiata-konkursy

Czym są normy dla klimatu?

Norma to po prostu przyjęta zasada, którą ustala się, aby poprawić jakość życia. Normy mogą być powszechnie stosowane, ale nie muszą. Normą będzie np. spokojne jedzenie posiłku w restauracji, a nie skakanie po stole – to tzw. norma społeczna. Mamy też np. normy środowiskowe, które określają to, w jaki sposób powinniśmy dbać o przyrodę lub normy klimatyczne, które musimy rozwinąć, aby zapobiec katastrofom. Niektóre z nich miały miejsce w zeszłym roku.

Przeciwdziałanie zmianom klimatycznym odbywa się na wielu szczeblach. *Normy służą określeniu nowych zasad potrzebnych do zmiany życia na co dzień na lepsze. Nowe technologie, innowacje i zielona energetyka zbudują bezpieczniejszy i przyjaźniejszy świat. O ile, zostaną rozsądnie zastosowane.

Przeczytaj więcej o normach i rozwiej swoje wątpliwości: 

https://wiedza.pkn.pl/web/szkolenia/szkolenia-bezplatne

źródło: mat. prasowy

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.