Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Edukacja klimatyczna. Kiedy w polskich szkołach?

Edukacja klimatyczna. Kiedy w polskich szkołach?

Ogólnopolska kampania o nazwie Edukacja klimatyczna to apel o jak najszybsze wprowadzenie obowiązkowej nauki o klimacie w polskich szkołach.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Ucz mnie o planecie

Młodym zależy na planecie i zielonej przyszłości. Bohaterzy video promującego kampanię mówią jasno, że nauka o globalnym ociepleniu to klucz do zdrowej i zielonej przyszłości. Brak śniegu w zimie, letnie susze, czy wyspy ciepła w miastach to niektóre ze skutków emisji gazów cieplarnianych.

Kampania o nazwie Edukacja klimatyczna zwraca uwagę na potrzebę rzetelnej i popartej naukowymi danymi nauce o globalnym ociepleniu. Apel do polskiego rządu (Prezesa Rady Ministrów) o reakcję na kryzys klimatyczny wydaje się teraz najpotrzebniejszym ruchem społecznym w kraju. Niedawno w badaniu Eurobarometru 90% mieszkańców unijnych krajów stwierdziło, że zagrożenia związane z klimatem to obecnie najpoważniejszy problem świata.

Świat w zagrożeniu

Nauka o klimacie będzie obowiązkowym przedmiotem we włoskich szkołach już we wrześniu, czyli jeszcze w tym roku. ONZ podaje, że nauczanie młodych na temat kryzysu klimatycznego to jeden z kluczowych elementów na drodze jego pokonania. Chcesz, żeby w polskich szkołach nauczano o globalnym ociepleniu i zaniku bioróżnorodności na globie? Podpisz petycję tutaj.

Partnerami kampanii Edukacja klimatyczna są WWF Polska, Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, Polski Klub Ekologiczny, UN Global Compact Network Poland, IKEA Retail Polska i Onet.pl

źródło: wwf.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.