1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Platforma zakupowa, która łączy dystrybutorów sprzętu PV z instalatorami

Platforma zakupowa, która łączy dystrybutorów sprzętu PV z instalatorami

10 października wystartowała nowa platforma łącząca dystrybutorów sprzętu PV z instalatorami. Znajdziemy tu szeroką ofertę produktową z całej Europy. W przypadku instalatorów platforma skraca proces zakupowy, dystrybutorom pomaga w sprzedaży nadwyżek magazynowych oraz dotarciu do nowych i zagranicznych klientów.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Platforma dla instalatorów i dystrybutorów

Mowa o platformie sun.store. Znajdziemy tu szeroką ofertę produktów, a także porównywarkę ofert.

Skąd pomysł na tego typu platformę? Wielu europejskich dystrybutorów boryka się obecnie z problemem nadpodaży i nadwyżkami magazynowymi. Jest to spowodowane nadwyżką mocy produkcyjnych w Chinach (prawie 1 TW mocy produkcyjnych w 2023 roku wobec mniej niż 400 GW światowego popytu) i niewielkim spowolnieniem popytu (inflacja, wsparcie finansowe rządów, stabilizacja cen energii). Międzynarodowa platforma pozwoli im na poszerzenie swego zasięgu i  współpracę z zagranicznymi instalatorami, którzy mogą być zainteresowani ich produktami. Instalatorom, poszukującym sprzętu fotowoltaicznego, pozwala na prosty i szybki zakup po niskiej cenie.

Instalatorom platforma sprzedażowa zapewnia dostęp do wielu ofert od licznych dostawców z całej Europy oraz szeroki wachlarz marek producentów. Kupujący znajdą tu przejrzyste informacje dotyczące cen i dostępności sprzętu PV. Dystrybutorzy z kolei skorzystają z ułatwionego wejścia na nowe rynki i sprzedaży nadwyżek magazynowych.

Globalny trend

Nowa platforma wpisuje się również w globalny trend szybkiego rozwoju eCommerce dla B2B.  Inkwood Research przewiduje znaczący wzrost – globalny rynek eCommerce B2B został wyceniony na 21516,10 mld USD w 2022 r. i oczekuje się, że osiągnie 166315,23 mld USD do 2032 roku. sun.store wpisuje się w ten trend. Platforma może się już pochwalić nagrodą „Promising Startups of RE Industry” podczas 4. konferencji Solar Energy Storage Future w Hiszpanii.

Na platformie znajdziemy produkty od największych europejskich dystrybutorów, m.in. polskich Menlo Electric, Polenergia i BeeIN, holenderskiego Solar Today, hiszpańskiego AmaraNZero czy czeskiego Solarity. Dzięki temu instalatorzy mogą wybierać spośród najlepszych ofert dotyczących szerokiej gamy produktów – modułów, inwerterów oraz baterii.

– Dzięki sun.store kupowanie i sprzedawanie sprzętu fotowoltaicznego będzie łatwiejsze i sprawniejsze. Jak będzie to wyglądało w praktyce? Między innymi sprawimy, że instalatorzy będą mogli znacznie łatwiej znaleźć potrzebny sprzęt, co może skrócić czas spędzany na poszukiwaniach o połowę – Agata Krawiec-Rokita, sun.store Co-founder & CEO.

Korzyści dla instalatora:

 • Opcja “kup teraz”
 • Przejrzyste informacje o cenie i dostępności
 • Wszystkie wiodące marki w jednym miejscu
 • Dostępność stocków magazynowych
 • Konkurencyjne ceny
 • Bezpieczne opcje płatności
 • Dostęp 24/7

Zalety dla sprzedawców:

 • Automatyczne przesyłanie ofert
 • Płatność tylko za rezultat
 • Ekspansja wolna od ryzyka
 • Niższe koszty pozyskania użytkowników
 • Digitalowy proces obsługi klienta
 • Likwidacja nadwyżki zapasów
 •  źródło: informacja prasowa 

– Czytaj także: Czy w świecie PV nadchodzi era terawata? Bloomberg jest ostrożny, CEA wieszczy nagły wzrost

Źródło: informacja prasowa

Fot. Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.