Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska Bogini Słońca wraca z samowystarczalnymi stacjami ładowania aut dzięki fotowoltaice cienkiej jak włos

Polska Bogini Słońca wraca z samowystarczalnymi stacjami ładowania aut dzięki fotowoltaice cienkiej jak włos

Solar Carport to autonomiczna podwójna stacja ładująca, która nie wymaga zewnętrznego zasilania. Umożliwia zrównoważone wytwarzanie energii elektrycznej i ładowanie nią pojazdów elektrycznych w oparciu o przełomową technologię ogniw perowskitowych. Zobacz polską innowację, która podbija świat.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Solar Carport

CEO Saule Technologies Olga Malinkiewicz, nazywana Boginią Słońca, prezentuje nowe zastosowanie perowskitów, minerału, z którego wykonane są bardzo cienkie, lekkie i elastyczne ogniwa fotowoltaiczne.

Solar CarPort firmy Saule to autonomiczna stacja ładująca, która nie wymaga zewnętrznego zasilania. Stacja ta posiada instalację fotowoltaiczną o łącznej mocy 3,9 kWp (tj. 6900 KW/h) oraz zintegrowany magazyn energii.

Technologia została już zaprezentowana przy współpracy z BMW:


Stacja posiada ładowarkę AC albo DC, dzięki czemu może sprawnie i szybko ładować jednocześnie dwa pojazdy elektryczne. 

Nasz Solar CarPort  łamie konwencję, ponieważ umożliwia zrównoważone wytwarzanie uzysku z mixu energetycznego, przy zachowaniu najwyższych standardów użytkowych, jakościowych i estetycznych. Zaprojektowaliśmy Solar CarPort tak, aby był wielofunkcyjny, dzięki czemu może służyć jako spersonalizowana stacja do ładowania samochodów osobowych lub dostawczych, wiata generująca i magazynująca energię elektryczną, a także nośnik reklamowy. Dzięki prostym i eleganckim liniom, CarPort estetycznie wzbogaca każdą nowoczesną przestrzeń – komentuje Piotr Krych, CEO Saule Technologies.

Stację ładującą można dostosować i zaadaptować m.in. jako solarny przystanek autobusowy, multiport dla hulajnóg, rowerów, i innych pojazdów. Jakie jeszcze korzyści przynoszą perowskity i co oferuje samowystarczalna stacja ładowania aut Solar Carport?

Czysta energia i estetyka

Solar Carport skutecznie zamienia światło słoneczne na energię elektryczną. Stacja może sprawnie ładować dwa samochody elektryczne jednocześnie bez żadnego zewnętrznego źródła zasilania. Wystarczy podłączyć pojazd do portu i cieszyć się oszczędnościami na kolejnych rachunkach za prąd.

Solar Carport
Solar Carport może być wykorzystany do ładowania elektrycznych rowerów i hulajnóg, źródło: sauletech.com

Dzięki prostemu i eleganckiemu design’owi Carport doskonale wzbogaci każdą nowoczesną przestrzeń. Stację ładowania można ponadto dostosować do wyświetlania reklam na ścianach bocznych. To nowy, wyjątkowy i przyjazny dla środowiska kanał marketingowy.

Ponadto konstrukcja stacji ładującej zapewnia bezpieczeństwo i ochronę dla zaparkowanych pojazdów. Produkt jest gotowy do wprowadzenia na rynek na całym świecie, wliczając w to niezbędny proces rejestracji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Więcej informacji o Carporcie i innych zastosowaniach technologii ogniw perowskitowych znajdziesz na stronie Saule Technologies. Perowskity to ogromna zmiana w stosunku do tradycyjnych krzemowych ogniw fotowoltaicznych. 

Perowskitowe hity

W ubiegłym roku w trzeciej edycji konkursu money.pl Olga Malinkiewicz odebrała statuetkę  w kategorii Technologia Roku. Współzałożycielka Saule Technologies, wraz z zespołem opracowała metodę pozwalającą na zastosowanie materiału perowskitowego na dowolnym podłożu.

Głośnym echem odbiła się także premiera perowskitowych elektronicznych etykiet sklepowych (Perovskite Electronic Shelf Label, PESL), które działają dzięki sztucznemu oświetleniu ze sklepu. 

Perowskity znalazły się też na pawilonie Polski na Wystawie Światowej w Dubaju. To właśnie jest najbardziej niesamowite w technologii perowskitów – potencjalnych możliwości jej zastosowań jest nieskończenie wiele

Chcesz wiedzieć więcej o technologii perowskitów? Zobacz artykuł.

źródło: sauletech.com

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.