Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polska firma wyprodukuje perowskitowe moduły fotowoltaiczne jeszcze w tym roku!

Polska firma wyprodukuje perowskitowe moduły fotowoltaiczne jeszcze w tym roku!

Przedstawiciele Saule Technologies poinformowali ostatnio, że zamierzają uruchomić pilotażową linię do produkcji perowskitowych modułów fotowoltaicznych. Zgodnie z założeniami w ciągu roku we Wrocławiu powstaną moduły o łącznej powierzchni 40 tys. m², przy czym rozmiar pojedynczego modułu wynosi 1 m².

750x200 doublebillboard zaproszenie big

Saule Technologies, polska firma założona przez Olgę Malinkiewicz, zapowiedziała produkcję innowacyjnego produktu, a przy tym poinformowała o postępach w pracach nad sprawnością i wytrzymałością ogniw perowskitowych.

40 tys. m² perowskitów w ciągu roku na początek

Pilotażowa linia do produkcji perowskitowych modułów w technologii single junction ruszy we Wrocławiu w ostatnim kwartale bieżącego roku. Sprawność ogniw oscyluje w granicach 10%, chociaż w marcu udało się osiągnąć aż 17,6%. Do światowego rekordu wynoszącego 24,2% wciąż jeszcze dużo brakuje. Saule Technologies poinformowało także o postępie w zakresie odporności i wytrzymałości technologii. Symulacje wykazały brak degradacji ogniw w okresie, który odpowiada kilkuletniej pracy. Roczny plan produkcji obejmuje 40 tys. m² powierzchni modułów, z których każdy ma rozmiar 1 m².

Firma Olgi Malinkiewicz od 2014 roku pracuje nad technologią druku atramentowego, który umożliwi produkcję perowskitowych modułów o dowolnym kształcie. Teraz – niezależnie od postępów szeroko zakrojonych badań – potwierdziła ekonomiczny sens wdrażania innowacyjnej technologii. Kolejnym krokiem ma być zwiększenie rocznej produkcji do 200 tys. m².

Perowskity to krystaliczne minerały, które z czasem mogą wyprzeć krzem – najpowszechniej stosowany półprzewodnik.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.