Polska spółka dostarczy wieże wiatrowe dla Siemens Gamesa Renewable Energy

GSG Towers, będąca siostrzaną spółka Stoczni Gdańsk, zrealizuje zamówienie o wartości 5 mln euro na 14 lądowych wież wiatrowych dla farmy wiatrowej o mocy 42 MW w Barwicach. Zamawiający to Siemens Gamesa Renewable Energy.

Dzięki temu zamówieniu spółka GSG Towers ma szansę zaistnieć w sektorze wież dla morskiej energetyki wiatrowej offshore. Zamawiający jest bowiem jednym ze światowych liderów tej branży. – Cieszymy się z zaangażowania silnego lokalnego partnera w Polsce, w ramach uzgodnionej już współpracy z GSG Towers sp. z o.o. – mówi Taam Momen, szef działu zakupów Towers & Blades w Siemens Gamesa Renewable Energy. – Polska jest świetną lokalizacją dla energetyki wiatrowej, kraj ma duży potencjał w dalszej ekspansji tego zrównoważonego źródła energii – dodaje Taam Momen.

Jak wynika z raportu „Energetyka morska. Z wiatrem czy pod wiatr?” opublikowanego w minionym roku przez Forum Energii, w Polsce możliwe jest do 2035 roku uruchomienie morskich farm wiatrowych o mocy od 8 do 10 MW. Zaistnienie polskiej spółki w tym sektorze może dla niej oznaczać w przyszłości udział w łańcuchu dostaw dla projektów energetyki wiatrowej nie tylko w Polsce, ale i w całym basenie Morza Bałtyckiego.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Opracowano system zasilania energią słoneczną, który działa również w nocy

Innowacyjna bateria termiczna opracowana przez naukowców z Uniwersytetu Curtin będzie kluczem do systemu energii słonecznej zdolnego do produkcji energii elektrycznej przez noc. Pozwoli to instalacjom OZE rywalizować z paliwami kopalnymi jako realnym źródłem energii dla przemysłu komercyjnego i ciężkiego na całym świecie, w tym dla górnictwa.