Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polski autobus wodorowy!

Polski autobus wodorowy

Polski autobus wodorowy!

Pierwszy polski autobus wodorowy powstaje w Lublinie w fabryce Ursusa. Pojazd ma mieć zasięg 400 km, a zamiast spalin z rury wydechowej wydobywać się będzie para wodna.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Firma Ursus, dotąd kojarzona bardziej z ciągnikami rolniczymi niż innowacjami technologicznymi, pracuje właśnie nad nowym międzymiastowym autobusem napędzanym wodorem. Zostanie on zaprezentowany na największych w Europie targach pojazdów użytkowych w Hanowerze pod koniec września bieżącego roku. Będzie to pierwszy pojazd Ursusa, który zamiast spalin wydziela parę wodną. Najnowszy autobus ma przejechać na jednym ładowaniu aż 400 km – oznacza to, że na jednym baku pojazd może pokonać dystans np z Warszawy do Gdańska. Obecnie trwają pracę na karoserią autobusu.

Obecnie autobusy z silnikami elektrycznymi firmy Ursus pracują w liniach miejskich w Lublinie. Ponadto firma stara się aby najnowszy model autobusu elektrycznego, o zwiększonym zasięgu do 180 km bez ładowania, obsługiwał lotnisko Lublin. Firma startuje również w przetargu na dostawę autobusów dla Warszawy.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.