Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Polski dron pasażerski Jetson One w Toskanii – nowy film

Polski dron pasażerski

Polski dron pasażerski Jetson One w Toskanii – nowy film

Szwedzka firma Jetson opublikowała nowy film pokazujący lot maszyny zaprojektowanej w części przez Polaka, Tomasza Patana. Polski dron pasażerski opiera się na rewolucyjnym systemie eVTOL, czyli pionowym starcie i lądowaniu dzięki zasilaniu energią elektryczną. Zobacz nowy film z przelotu maszyny.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Polski dron pasażerski

Jetson One stał się niezwykle popularny jeszcze przed oficjalną publiczną premierą. Nowy film daje nam przedsmak tego, jak to jest być pilotem tego wyjątkowego osobistego odrzutowca. Zobacz polski dron pasażerski:


Jetson One kosztuje “jedyne” 92 tys. $. Lista zamówień na 2022 rok jest już zamknięta, ale firma przyjmie jeszcze parę zleceń na dostawę w przyszłym roku. Dron okazał się prawdziwym hitem.

Dron pasażerski nowego typu

Jetson One wydaje się być jednym z niewielu dronów pasażerskich (jeśli nie jedynym), który funkcjonuje jak osobisty samolot. To pojazd, którym każdy może pilotować, chociaż jego konstrukcja jest znacznie bardziej skomplikowana, niż mogłoby się to wydawać.

Dron posiada wiele zaawansowanych funkcji, takich jak rozpoznanie terenu pozwalające na unikanie przeszkód. Pojazd zapewnia bezpieczeństwo dzięki funkcjom awaryjnym, takim jak szybko działający spadochron. Osiem silników pozwala rozpędzić maszynę do 102 km/h.

Zobacz więcej nietypowych pojazdów elektrycznych:

źródło: jetsonaero.com, zdj. główne – youtube.com/c/Jetsonaero/videos

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.