Polskie rozwiązania dla ochrony farm fotowoltaicznych

Instalacje fotowoltaiczne są narażone na liczne skutki wyładowań atmosferycznych. Nowoczesne systemy odgromowe są innowacyjnym rozwiązaniem dla zapewnienia bezpieczeństwa farm fotowoltaicznych. Systemy mogą być zastosowane także do ochrony wszelkiego rodzaju infrastruktury przemysłowej.

Specjalnie dla portalu ŚwiatOZE.pl o systemach odgromowych opowiada Tadeusz Miczel, Prezes Lightning Control Systems.

Energetyka słoneczna może stać się w niedalekiej przyszłości istotnym źródłem energii elektrycznej. Jak wskazują eksperci, panele słoneczne powinny być zainstalowane na otwartych powierzchniach o odpowiednim nasłonecznieniu. W ten sposób farmy są narażone na wysokie ryzyko szkód piorunowych, zwłaszcza duże farmy fotowoltaiczne. Uderzenie pioruna może uszkodzić elementy konstrukcyjne elektrowni jak i samą farmę w wyniku skutków bezpośredniego przepływu prądu pioruna w elementach elektrowni. W związku z tym deweloperzy oraz naukowcy intensywnie pracują na systemami ochraniającymi infrastrukturę energetyczną. Jak wskazuje nasz rozmówca, innowacyjne rozwiązanie odgromowe pozwalają ochraniać przed skutkami wyładowań atmosferycznych obszar, a nie tylko obiekty – budowlę, tak jak w klasycznych instalacjach odgromowych. Nowoczesne systemy chronią dziś także ludzi.

LCS LightningControl Systems Sp z o.o. jest firmą specjalizującą się w projektowaniu, dostawie i montażu oraz utrzymywaniu w sprawności technicznej aktywnych systemów odgromowych Indelec PREVECTRON.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wiatraki przeszkadzają francuzom

Następny artykuł

Czy KGHM wybuduje reaktor jądrowy?

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,