Pompy ciepła: nowy poradnik od PORT PC

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) opublikowała na swojej stronie kolejny poradnik. Dotyczy on zagadnień związanych z emisją hałasu i drgań przez pompy ciepła.

Tytuł poradnika brzmi „Wytyczne do ograniczania hałasu instalacji z pompami ciepła”, jest on skierowany  przede wszystkim do projektantów i wykonawców instalacji. Dotyczy ograniczania hałasu instalacji z pompami ciepła. Poradnik opisuje podstawy akustyki, sporo uwagi poświęcono również odpowiedniemu ustawieniu urządzenia w obiekcie lub na zewnątrz. Poradnik dostępny jest do pobrania w wersji online na stronie internetowej PORT PC, w zakładce publikacje.

Organizacja zachęca do udziału w Targach Renexpo w Warszawie 23 września 2015 r. Odbędzie się wtedy IV Kongresu PORT PC. Z programem tegorocznego spotkania można zapoznać się za pośrednictwem strony internetowej www.renexpo-warsaw.com w zakładce konferencje.

Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.