Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Porozmawiajmy o klimacie! Zapraszamy na Carbon Footprint Summit

Porozmawiajmy o klimacie! Zapraszamy na Carbon Footprint Summit

Już w najbliższą sobotę, 10 października spotkamy się podczas Carbon Footprint Summit.  To pierwszy tego typu szczyt klimatyczny w tej części Europy. Organizatorzy zapowiadają – zostawimy po sobie tylko dobry ślad.

BANER MOBILEB1
Reklama

Bo klimat to nasza wspólna sprawa

Pandemia COVID-19, z którą przyszło nam się zmierzyć, spowodowała m.in. spadek emisji CO2. Kilka punktów procentowych nie zatrzyma jednak pogłębiającego się kryzysu klimatycznego. Aby zapewnić nowym pokoleniom zrównoważoną przyszłość, musimy działać tu i teraz. Dlatego podczas Carbon Footprint Summit spotkają się eksperci, badacze i naukowcy, aktywiści, właściciele firm i biznesów, dzięki którym możemy lepiej zrozumieć problem i wspólnie budować świadomość ekologiczną społeczeństwa.

Międzynarodowa konferencja

W ramach wydarzenia odbędzie się międzynarodowa konferencja. Została ona podzielona na cztery bloki tematyczne:

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– „Zmiana klimatu – nowe rozdanie”, podczas którego porozmawiamy o wpływie zmian klimatycznych na postawy społeczne i strategie biznesowe;

– „Przełamać status quo”, prezentujący nieszablonowe działania wspierające zrównoważony rozwój społeczny i biznesowy w kryzysie klimatycznym;

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

– „Megatrendy – 3D (dekarbonizacja, digitalizacja, decentralizacja)”, poruszający tematykę efektywnych i zmniejszających ślad węglowy technologii nowoczesnych społeczeństw;

– „Świat 2050”, któremu towarzyszy teza, że zmiana jest jedyną stałą. 

Wystąpią m.in.: dr inż. Dorota Pierri z Katedry Hydrogeologii i Geologii Inżynierskiej AGH, Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy, dr Olga Malinkiewicz, Dyrektor Techniczna w Saule Technologies oraz Haaziq Kazi, założyciel fundacji ERVIS. Aby kupić bilet, kliknij tutaj.

Chcielibyśmy porozmawiać o globalnym kryzysie klimatycznym. Jest to jedyny sposób, aby się spotkać, spojrzeć na problem z różnych perspektyw, dyskutować wymieniając się różnorodnymi informacjami. Jest to ważne, ponieważ pozwoli nam przyjąć najlepsze możliwe podejście do problemu i znaleźć rzeczowe rozwiązania – mówi jeden z prelegentów, Bruno Bastos Sales.

Dodatkowe atrakcje

Poza konferencją w programie wydarzenia przewidziana jest także Przestrzeń Partnerska dla odpowiedzialnego biznesu. To przestrzeń dostępna dla każdego – wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w panelach dyskusyjnych i zobaczyć prezentacje firm odpowiedzialnych społecznie oraz prowadzących zrównoważone biznesy. Dokładny program dostępny na stronie.

Dla uczestników wydarzenia organizatorzy przewidzieli też dodatkowe atrakcje, m.in. warsztaty DIY Las w słoiku, wymiana ubrań i rzeczy w ramach inicjatywy Ciuchowsko, jazdy testowe elektrycznymi samochodami, food tracki.

Spotkaj Świat OZE

Przypominamy, że w czasie Carbon Footprint Summit spotkacie także redakcję Świata OZE. Zapraszamy na nasze stoisko w Przestrzeni Partnerskiej Odpowiedzialnego Biznesu Fair Job Fairs. Przygotowaliśmy wyjątkową wystawę „Sztuka śmiecenia”. A każdy, kto przyjdzie i zapisze się na newsletter, dostanie sadzonkę. Dodatkowo, dla 10 pierwszych osób, które odwiedzą nasze stoisko i powiedzą, któremu z prelegentów międzynarodowej konferencji chcieliby zadać pytanie i dlaczego, mamy darmowe wejściówki na prelekcje. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.