Porsche podwaja nakłady na budowę aut elektrycznych

Niemiecki producent samochodów sportowych, firma Porsche, zapowiedziała, że zamierza podwoić nakłady na elektryfikację wszystkich swoich aut do 2022 roku. Jest to rezultat skandalu z przekraczaniem norm emisji w pojazdach Volkswagena, który należy do spółki.

Firma zamierza wydać ponad sześć miliardów euro przez pięć najbliższych lat na opracowanie systemów hybrydowych i w pełni elektrycznych dla swoich pojazdów. Z kwoty tej pół miliarda przeznaczone ma zostać na rozwój flagowego elektryka Porsche – Mission E, który pojawi się w salonach pod koniec 2019 roku.

Porsche Mission E ma mieć silnik o mocy 600 KM i zasięg 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Takie parametry sprawiają, że stanie się godnym przeciwnikiem sportowej wersji amerykańskiej Tesli.

Pozostałe środki wydane zostaną na rozwój systemów elektrycznych do modeli będących obecnie w produkcji. Porsche chce przeznaczyć 700 milionów euro na budowę szybkich stacji ładowania dla swoich pojazdów i kolejne kilkaset milionów na rozwój własnej infrastruktury.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Samorządy z północy województwa śląskiego otrzymają unijne dotacje na OZE

Następny artykuł

Wyciął 4 hektary lasu, teraz zasadzi 18 tysięcy sadzonek

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,