Porsche podwaja nakłady na budowę aut elektrycznych

Niemiecki producent samochodów sportowych, firma Porsche, zapowiedziała, że zamierza podwoić nakłady na elektryfikację wszystkich swoich aut do 2022 roku. Jest to rezultat skandalu z przekraczaniem norm emisji w pojazdach Volkswagena, który należy do spółki.

Firma zamierza wydać ponad sześć miliardów euro przez pięć najbliższych lat na opracowanie systemów hybrydowych i w pełni elektrycznych dla swoich pojazdów. Z kwoty tej pół miliarda przeznaczone ma zostać na rozwój flagowego elektryka Porsche – Mission E, który pojawi się w salonach pod koniec 2019 roku.

Porsche Mission E ma mieć silnik o mocy 600 KM i zasięg 500 kilometrów na jednym ładowaniu. Takie parametry sprawiają, że stanie się godnym przeciwnikiem sportowej wersji amerykańskiej Tesli.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pozostałe środki wydane zostaną na rozwój systemów elektrycznych do modeli będących obecnie w produkcji. Porsche chce przeznaczyć 700 milionów euro na budowę szybkich stacji ładowania dla swoich pojazdów i kolejne kilkaset milionów na rozwój własnej infrastruktury.