Porsche zrewolucjonizuje ładowanie samochodów elektrycznych?

Porsche uruchomiło w Berlinie stacje ładowania samochodów elektrycznych, które mają moc ponad dwukrotnie większą od tej występującej w SuperChargerach, produkowanych przez Teslę. Moc urządzeń amerykańskiego przedsiębiorstwa to 120 kW, podczas gdy najmocniejsze ładowarki niemieckiego producenta osiągają 350 kW. Dzięki temu możliwe jest naładowanie samochodu elektrycznego do osiemdziesięciu procent w piętnaście minut.

Porsche już jakiś czas temu zamontowało pod swoim biurem w Berlinie szybkie ładowarki. Początkowo miały one moc zaledwie 150 kW, co i tak pozwalało wyprzedzić konkurencję. Obecne stacje ładowania wydają się nie do pobicia, przynajmniej w najbliższym czasie.

Co ciekawe, firma motoryzacyjna ze Stuttgartu obecnie nie posiada w swojej ofercie pojazdu elektrycznego. Wedle zapowiedzi dopiero w 2019 roku pierwszy model Porsche z elektrycznym silnikiem pojawi się na drogach. Możliwe, że niemiecki producent chce zaskoczyć potencjalnych klientów nie tylko świetnym samochodem oraz jego osiągami, ale także unikatową infrastrukturą stacji ładowania, które pomogą w ekspresowym tempie go naładować.