Porsche zwiększa tempo

W tym wypadku nie chodzi o szybkość najnowszych modeli Porsche, ale o coraz lepsze wyniki finansowe, bowiem zysk operacyjny niemieckiego przedsiębiorstwa, jego przychody, liczba dostaw oraz stan zatrudnienia ciągle się zwiększają.

Pierwsze dziewięć miesięcy 2017 roku jest bardzo udanym okresem dla Porsche. Jego zysk operacyjny wzrósł o pięć procent, a przychody o cztery procent (do 17,1 miliarda euro). Dostarczono 185 898 samochodów, co daje wzrost o cztery procent. Obecny stan zatrudnienia to 29 284 osób.

Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG, powiedział:

Fotowoltaika od Columbus Energy

Konsekwentnie wykorzystujemy naszą wysoką rentowność do finansowania rozwoju elektromobilności i nowych technologii. Nowe wyścigowe warianty 911 oraz nowe odsłony modeli Panamera i Cayenne cieszą się znaczną popularnością. Spotykamy się również z pozytywnym odbiorem technologii hybrydowego napędu plug-in. Z tego względu zarówno w przypadku modelu Panamera, jak i Panamera Sport Turismo wprowadziliśmy najmocniejszy wariant właśnie z napędem hybrydowym. W 2019 roku pójdziemy o krok dalej i zaprezentujemy pierwszy w pełni elektryczny sportowy samochód Porsche – Mission E”.

W sprawie przyszłości Porsche stanowisko zajął również Lutz Meschke, wiceprezes i członek zarządu odpowiedzialny za finanse oraz IT, który stwierdził, że „wysoki poziom inwestycji w elektromobilność i cyfryzację to wielkie wyzwanie dla producenta sportowych samochodów”.

Najbliższe lata przyniosą zwiększone o trzy miliardy euro inwestycje w hybrydy plug-in oraz pojazdy całkowicie elektryczne, co automatycznie spowoduje wzrost zatrudnienia o kolejne 1200 osób.