porsche

Porsche zwiększa wykorzystanie OZE w swojej logistyce

Porsche dołącza się do firm biorących udział w elektrycznej rewolucji. Media donoszą, że niemiecki producent pracuje nad pierwszymi w pełni elektrycznymi modelami, które miałyby trafić do sprzedaży przed 2020 rokiem.

To jednak nie jedyne wiadomości, które potwierdzają, że dla Porsche liczy się dbałość nie tylko o detale, ale również o środowisko naturalne. Okazuje się bowiem, że transport kolejowy na stacjach załadunkowych w Lipsku oraz Kornwestheim od początku 2018 roku jest zasilany wyłącznie odnawialnymi źródłami energii.

Rozważne wykorzystanie zasobów i zorientowana na środowisko, efektywna energetycznie działalność odgrywają istotną rolę w strategii korporacyjnej Porsche. Przejście na zieloną energię w przypadku ruchu kolejowego stanowi logiczne posunięcie i kolejny milowy krok w kierunku produkcji neutralnej pod względem emisji CO2”, powiedział Oliver Bronder, który zasiada na stanowisku wiceprezesa Porsche AG ds. logistyki i kontroli produkcji.

Według szacunków wykorzystanie OZE na wyżej wymienionych stacjach załadunkowych przyczyni się do zmniejszenia rocznej emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 6 tysięcy ton. Jest to ilość, która pozwoli na obniżenie emisji w logistyce Porsche o 3%.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Codzienny raport smogowy – 16.01.

Nadal możemy cieszyć się kolejnym porankiem bez smogu. Nie dopisuje jednak pogoda – dziś warto wziąć parasolkę ze względu na deszcz. Dokuczać będzie również topniejący śnieg. Jeśli spędzacie ferie w górach, to odłóżcie ewentualne wyjście na szlaki – TOPR ostrzega, ponieważ po raz kolejny w tym sezonie wprowadzono 4 stopień zagrożenia lawinowego (zamknięta została nawet droga do Morskiego Oka), a GOPR niedawno w rejonie Pilska prowadził trudną, nocną akcję ratunkową. Pamiętajcie, że ostrzeżenia dotyczą nie tylko Tatr, ale także Beskidów i Pienin.