Porsche zwiększa wykorzystanie OZE w swojej logistyce

porsche

Porsche dołącza się do firm biorących udział w elektrycznej rewolucji. Media donoszą, że niemiecki producent pracuje nad pierwszymi w pełni elektrycznymi modelami, które miałyby trafić do sprzedaży przed 2020 rokiem.

To jednak nie jedyne wiadomości, które potwierdzają, że dla Porsche liczy się dbałość nie tylko o detale, ale również o środowisko naturalne. Okazuje się bowiem, że transport kolejowy na stacjach załadunkowych w Lipsku oraz Kornwestheim od początku 2018 roku jest zasilany wyłącznie odnawialnymi źródłami energii.

Rozważne wykorzystanie zasobów i zorientowana na środowisko, efektywna energetycznie działalność odgrywają istotną rolę w strategii korporacyjnej Porsche. Przejście na zieloną energię w przypadku ruchu kolejowego stanowi logiczne posunięcie i kolejny milowy krok w kierunku produkcji neutralnej pod względem emisji CO2”, powiedział Oliver Bronder, który zasiada na stanowisku wiceprezesa Porsche AG ds. logistyki i kontroli produkcji.

Według szacunków wykorzystanie OZE na wyżej wymienionych stacjach załadunkowych przyczyni się do zmniejszenia rocznej emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 6 tysięcy ton. Jest to ilość, która pozwoli na obniżenie emisji w logistyce Porsche o 3%.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Dyson planuje produkować elektryczne samochody

Następny artykuł

Polski Alarm Smogowy zwraca się do wiceministra Piotra Woźnego

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: ,