porsche

Porsche zwiększa wykorzystanie OZE w swojej logistyce

Porsche dołącza się do firm biorących udział w elektrycznej rewolucji. Media donoszą, że niemiecki producent pracuje nad pierwszymi w pełni elektrycznymi modelami, które miałyby trafić do sprzedaży przed 2020 rokiem.

To jednak nie jedyne wiadomości, które potwierdzają, że dla Porsche liczy się dbałość nie tylko o detale, ale również o środowisko naturalne. Okazuje się bowiem, że transport kolejowy na stacjach załadunkowych w Lipsku oraz Kornwestheim od początku 2018 roku jest zasilany wyłącznie odnawialnymi źródłami energii.

Rozważne wykorzystanie zasobów i zorientowana na środowisko, efektywna energetycznie działalność odgrywają istotną rolę w strategii korporacyjnej Porsche. Przejście na zieloną energię w przypadku ruchu kolejowego stanowi logiczne posunięcie i kolejny milowy krok w kierunku produkcji neutralnej pod względem emisji CO2”, powiedział Oliver Bronder, który zasiada na stanowisku wiceprezesa Porsche AG ds. logistyki i kontroli produkcji.

Według szacunków wykorzystanie OZE na wyżej wymienionych stacjach załadunkowych przyczyni się do zmniejszenia rocznej emisji dwutlenku węgla do atmosfery o ponad 6 tysięcy ton. Jest to ilość, która pozwoli na obniżenie emisji w logistyce Porsche o 3%.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Gates rozpoczyna rewolucję energetyczną od kupy

Projekt California Institute of Technology to system, który wykorzysta reaktor elektrochemiczny. Woda i odchody człowieka ulegną rozbiciu. W wyniku tego podziału powstanie nawóz i wodór. Te dwa składniki będą magazynowane jako energia w wodorowych ogniwach paliwowych. Zdaniem Billa Gatesa, tego typu rozwiązanie może przynieść zysk na poziomie nawet 6 mld rocznie do 2030 roku.