Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Posłuchaj o transformacji energetycznej

Polska Neutralna Klimatycznie

Posłuchaj o transformacji energetycznej

Odnawialne źródła energii oraz dynamicznie rozwijająca się energetyka rozproszona i prosumencka to tematy poruszane w cyklu podcastów Polska Neutralna Klimatycznie. Zaproszeni goście dzielą się opowieściami na temat innowacyjnych form biznesowych wspierających transformację energetyczną. 

BANER MOBILEB1
Reklama

Przejście na gospodarkę neutralną dla klimatu i wypełnienie zobowiązań unijnych dotyczących poziomu redukcji gazów cieplarnianych wiąże się z koniecznością przeprowadzenia transformacji energetycznej w kraju. Jakie działania pomogą w rozwoju polskiego miksu energetycznego i konkurencyjności w OZE? Według ekspertów konieczne jest zapewnienie optymalnego kosztowo procesu, w którym z jednej strony uwolnimy prywatne środki inwestycyjne, stymulując rozwój małych i średnich krajowych firm, a z drugiej strony zapewnimy, że duże spółki z branży paliwowo-energetycznej znajdą swoje nowe nisze.

Do udziału w cyklu rozmów zaproszeni zostali przedstawiciele trzech obszarów związanych z technologiami niskoemisyjnymi:

KSTAR 925x200 PL 1
Reklama

– firmy specjalizujące się w energetyce słonecznej – zarówno w fotowoltaice, jak i kolektorach słonecznych;

– firmy i instytucje działające w obszarze energetyki wiatrowej, w szczególności morskiej (offshore); oraz

CFF Baner poziom mobile CFA 8.02 450 x 250 px 1CFF Baner poziom B3 CFA 8.02 1
Reklama

– firmy związane z produkcją wodoru.

Podcastów można posłuchać na stronie www.anchor.fm/polska-neutralna

Organizatorem nagrań jest Agencja City. Świat OZE objął cykl patronatem medialnym. 

lB kutxDmHizNC

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.