Powerpacki Tesli zasilą osiedle w Nottingham w największej współdzielonej instalacji w Europie

W ostatnich latach współdzielone przez wspólnoty mieszkaniowe farmy solarne stają się coraz popularniejsze, szczególnie tam, gdzie ludzie mieszkają w blokach. Coraz częściej farmy te korzystają także z rozwiązania magazynującego energię. Pozwala to na uniezależnienie się od się sieci energetycznej i stabilizację dostępu do prądu, szczególnie w momentach chwilowej przerwy w dostawie operatora energetycznego.

Tesla wdroży takie rozwiązanie w największym do tej pory projekcie współdzielonej instalacji solarnej w Europie.

Blueprint, deweloper odpowiedzialny za budowę nowego osiedla “Trent Basin” w Nottingham zapowiedział właśnie, że wybrał Teslę jako dostawcę rozwiązania do magazynowania energii solarnej, która ma zasilać całe osiedle.

Trent Basin będzie posiadało własną instalację solarną o mocy 375 kW oraz magazyn energii o pojemności 2 MWh, który będzie obsługiwał wszystkie mieszkania.

Nick Ebss, szef firmy Blueprint skomentował ogłoszenie:

Sposób pozyskiwania i dystrybucji energii w UK jest nieefektywny i wysokoemisyjny. To nie musi tak wyglądać. Dzięki nowoczesnej technologii, w szczególności energii odnawialnej i jej magazynowaniu, można to zrobić lepiej.

Rozwiązanie takie nie tylko poprawi efektywność energetyczną osiedla, ale także obniży koszty energii odczuwalne przez jego mieszkańców.

Projekt będzie także zawierał pompy ciepła i wykorzystuje 6 milionów funtów (ok 29 milionów złotych) dofinansowania z dwóch programów grantowych prowadzonych przez rząd brytyjski w ramach programu Innovate UK.

Tesla wdrażała już podobne, średniej wielkości magazyny energii w Wielkiej Brytanii. IM Properties, firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami w UK, ogłosiła na początku tego roku, że korzysta z Powerpacków Tesli w zarządzanych przez siebie biurowcach. Tesla zamontowała także pięć instalacji dla Camborne Energy Storage zajmującym się instalacjami energetycznymi na dużą skalę.

Podczas ostatniego spotkania z akcjonariuszami Tesli, Elon Musk stwierdził, że firma skupiała się do tej pory na współpracy z dużymi producentami energii, ale realizuje także mniejsze, komercyjne projekty, które zaczynają być znaczącym rynkiem dla oddziału firmy nazwanego Tesla Energy.

Źródło zdjęć: strona dewelopera

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Mogą Ci się także spodobać

Codzienny raport smogowy – 13.12.

Smog nie odpuszcza! W Krakowie wprowadzono dziś darmową komunikację miejską, również Koleje Małopolskie ogłosiły bezpłatną komunikację na obszarze Aglomeracji Krakowskiej – warto dziś zrezygnować z podróży samochodem. Wczoraj na szczycie klimatycznym została przyjęta Deklaracja Ministerialna “Lasy dla klimatu”. Dokument ten nawołuje państwa do wspólnych działań na rzecz wykorzystania lasów do równoważenia emisji CO2. To postęp, ale kluczowe kwestie nie zostały jeszcze rozwiązane. W trakcie COP 24 były wiceprezydent USA – Al Gore zwrócił uwagę na problem smogu w Polsce: “Dziecko, które urodzi się dziś w Warszawie, po roku życia będzie się czuło tak, jakby wypaliło tysiąc papierosów.” Niestety, zgadzamy się z nim.

Solarna wieża widokowa powstanie niebawem w Londynie

Jedna z ikon Londynu – wieżowiec Gherkin, może niebawem doczekać się futurystycznego sąsiada – budynku nazwanego Tulip, który zaprojektowany został przez biuro Foster+Partners, nagrodzone m.in. za bryłę Gherkina. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, to budowa zacznie się już w 2020 roku, a ukończona zostanie w 2025 roku.