Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Powerpacki Tesli zasilą osiedle w Nottingham w największej współdzielonej instalacji w Europie

Powerpacki Tesli zasilą osiedle w Nottingham w największej współdzielonej instalacji w Europie

W ostatnich latach współdzielone przez wspólnoty mieszkaniowe farmy solarne stają się coraz popularniejsze, szczególnie tam, gdzie ludzie mieszkają w blokach. Coraz częściej farmy te korzystają także z rozwiązania magazynującego energię. Pozwala to na uniezależnienie się od się sieci energetycznej i stabilizację dostępu do prądu, szczególnie w momentach chwilowej przerwy w dostawie operatora energetycznego.

Reklama

Tesla wdroży takie rozwiązanie w największym do tej pory projekcie współdzielonej instalacji solarnej w Europie.

Blueprint, deweloper odpowiedzialny za budowę nowego osiedla “Trent Basin” w Nottingham zapowiedział właśnie, że wybrał Teslę jako dostawcę rozwiązania do magazynowania energii solarnej, która ma zasilać całe osiedle.

Trent Basin będzie posiadało własną instalację solarną o mocy 375 kW oraz magazyn energii o pojemności 2 MWh, który będzie obsługiwał wszystkie mieszkania.

Trent Basin Ph1 06417 077

Nick Ebss, szef firmy Blueprint skomentował ogłoszenie:

Sposób pozyskiwania i dystrybucji energii w UK jest nieefektywny i wysokoemisyjny. To nie musi tak wyglądać. Dzięki nowoczesnej technologii, w szczególności energii odnawialnej i jej magazynowaniu, można to zrobić lepiej.

Rozwiązanie takie nie tylko poprawi efektywność energetyczną osiedla, ale także obniży koszty energii odczuwalne przez jego mieszkańców.

Projekt będzie także zawierał pompy ciepła i wykorzystuje 6 milionów funtów (ok 29 milionów złotych) dofinansowania z dwóch programów grantowych prowadzonych przez rząd brytyjski w ramach programu Innovate UK.

Finishing touches in the show home lounge 1

Tesla wdrażała już podobne, średniej wielkości magazyny energii w Wielkiej Brytanii. IM Properties, firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami w UK, ogłosiła na początku tego roku, że korzysta z Powerpacków Tesli w zarządzanych przez siebie biurowcach. Tesla zamontowała także pięć instalacji dla Camborne Energy Storage zajmującym się instalacjami energetycznymi na dużą skalę.

Podczas ostatniego spotkania z akcjonariuszami Tesli, Elon Musk stwierdził, że firma skupiała się do tej pory na współpracy z dużymi producentami energii, ale realizuje także mniejsze, komercyjne projekty, które zaczynają być znaczącym rynkiem dla oddziału firmy nazwanego Tesla Energy.

Źródło zdjęć: strona dewelopera

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.