1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Powstała nowa organizacja w sektorze energetycznym – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Powstała nowa organizacja w sektorze energetycznym – Polskie Stowarzyszenie Magazynowania Energii

Polska branża energetyczna stoi przed dużym wyzwaniem. Przed nami konieczność transformacji, która sprosta wyzwaniom i podoła normom podyktowanym przez Unię Europejską. Dlatego powstało stowarzyszenie złożone z najlepszych specjalistów.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Doradzać i wskazywać drogę

Celem fachowców zrzeszonych w PSME będzie wspieranie rządu i organizacji pozarządowym w podejmowaniu decyzji dotyczących rozwoju magazynów energii we wszystkich sektorach rynku. 

Jesteśmy organizacją, która dba o lepsze warunki do rozwoju dla przedsiębiorstw z branży energetycznej, monitoruje bariery rozwoju branży i przygotowuje własne rekomendacje dla polskich organów rządowych – mówi Barbara Adamska, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii. – Konieczne są zmiany legislacyjne i pozalegislacyjne, które pozwolą na rozwój magazynów energii we wszystkich segmentach rynku: od domowych magazynów energii, poprzez magazyny na poziomie niskich i średnich napięć, zlokalizowane w bliskości instalacji wytwórczych, aż po magazyny wielkoskalowe. Istotnym rozwiązaniem jest także wdrożenie takich regulacji, które zwiększą możliwości komercyjnego świadczenia usług magazynowania energii elektrycznej jako źródła elastyczności systemu energetycznego.

Szansa na rozwój

Organizacja ma realizować swoje cele za pomocą tworzenia odpowiednich materiałów: raportów, audytów i analiz. Będą mogły z nich korzystać ośrodki rządowe i pozarządowe. Ponadto Pani Prezes wskazuje, że przewidziana jest współpraca z naukowcami i ośrodkami badawczymi pod kątem odnawialnych źródeł energii, którą mają być podstawą nowej strategii.

Struktura stowarzyszenia zakłada pracę w odpowiednich zespołach doradczych, które będą dyskutować na konkretne zagadnienia i wspólnie opracowywać własne stanowisko. PSME zamierza również działać wraz z innymi stowarzyszeniami i organizacjami – korzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Magazyny energii przyszłością sektora

Rozsądne i wydajne gospodarowanie energią oraz dynamiczny rozwój rynku magazynów energii to nie tylko szansa na oszczędności bieżące. To konieczny punkt spójnej strategii przyszłości całego sektora energetycznego. Skorzystać mogą z niego wszystkie firmy produkujące sprzęty energetyczne, przesyłające dane oraz spółki telekomunikacyjne.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.