Powstanie morskiej farmy wiatrowej Hornsea 3 coraz bliżej?

Farmy offshore

Dong Energy opublikowało wstępny raport o oddziaływaniu na środowisko (PEIR) w ramach trzeciej publicznej konsultacji, która odbyła się w dniu 27 lipca 2017 roku. Morska farma wiatrowa Hornsea 3 o mocy 2,4 GW będzie zlokalizowana około 20 mil morskich od wybrzeży Norfolk.

W raporcie zawarto szczegółowe informacje dotyczące 200-metrowej sieci kablowej, która ze względu na obiekcje mieszkańców zostanie jednak skrócona o ponad 120 metrów – poinformowała firma Dong Energy.

PEIR obejmuje również proponowane lokalizacje zarówno dla stacji naziemnej znajdującej się na południe od Norwich, w pobliżu Dunston, jak i dla podobnego obiektu w pobliżu Little Barningham.

Dong Energy odbyło już dwie konsultacje publiczne. Celem kolejnych spotkań z lokalną społecznością jest wyeliminowanie wszelkich zastrzeżeń i protestów, dlatego w dniach od 4 do 13 września 2017 roku planowane są następne zebrania, podczas których Dong Energy przedstawi wyniki badań i ocen w PEIR. Konsultacje nieformalne będą kontynuowane do 2018 roku, kiedy to projekt zostanie przekazany inspektorom w celu ostatecznej oceny.

Przewiduje się, że jeśli plany zostaną zatwierdzone, budowa farmy wiatrowej nastąpi między 2022 a 2025 rokiem.

Dyrektor ds. Rozwoju Projektu Hornsea 3, Stuart Livesey, powiedział: „Otrzymaliśmy już wiele użytecznych informacji dzięki naszym konsultacjom publicznym i bieżącym nieformalnym naradom z właścicielami gruntów i organami zajmującymi się ochroną środowiska, co pomogło nam doprecyzować niektóre szczegóły. Decyzje te opierały się na wielu czynnikach, które zostały szczegółowo opisane w opublikowanym dzisiaj raporcie PEIR. Mamy nadzieję, że to, jak duży wpływ na ten projekt ma opinia społeczeństwa, jest dla wszystkich oczywiste”.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Tarnowskie Góry na liście UNESCO

Następny artykuł

Chiny rozpoczęły budowę jednej z największych na świecie elektrowni wodnych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,