Premia dla Ministerstwa Środowiska

Premier Beata Szydło przeznaczyła 120 tysięcy złotych na premie dla pracowników Ministerstwa Środowiska. Wśród nagrodzonych znajduje się 30 pracowników resortu, w tym także 9-osobowe kierownictwo.

Redakcję Świata OZE zastanawia tylko fakt przyznania premii w ministerstwie, które jest jednym z najbardziej krytykowanych resortów w tym rządzie.

Przypomnijmy, że samo ministerstwo stoi za szeroko krytykowaną ustawą tzw. „lex-szyszko” pozwalającą na wycinkę drzew na prywatnej posesji bez żadnej zgody. Do niewątpliwych zasług Ministerstwa Środowiska, należy również zaliczyć wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej, którą samo ministerstwo tłumaczy troską o drzewostan Puszczy i walką z kornikami.

Pani Premier tłumaczy swoją decyzję wysokim zaangażowaniem pracowników w wykonywane zadania, a także pełnym profesjonalizmem. Szkoda tylko, że zabrakło go początkiem roku, kiedy niezwykle głośno było o ustawie zezwalającej na wycinkę drzew – tzw. „lex Szyszko”.

Sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński otwarcie wyraził swoje niezadowolenie z ustawy. Koniec końców, ustawa została wycofana, drzewa wycięte, a winni otrzymali premię.

 

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Vattenfall ogranicza zatrudnienie w sektorze energetyki wodnej

Następny artykuł

Seria pożarów na farmach wiatrowych w USA

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,