Wiadomości OZE Premia dla Ministerstwa Środowiska 12 czerwca 2017 Wiadomości OZE Premia dla Ministerstwa Środowiska 12 czerwca 2017 Przeczytaj także Polska Bakterie w miejskich tężniach. Kraków chce wprowadzenia norm sanitarnych Miejskie tężnie zaczęły powstawać, by pełnić rolę „mini-uzdrowisk” dostępnych dla mieszkańców miast. W ostatnim czasie stały się bardzo popularne, dzięki wskazywanym prozdrowotnym właściwościom. Dzięki inicjatywom samorządów oraz często w wyniku głosowań na projekty Budżetu Obywatelskiego następne obiekty tego typu zaczęły pojawiać się w kolejnych miejscach w Polsce. Jednak te drewniane konstrukcje z gałązek tarniny mogą kryć niewidoczne zagrożenie. Badania mikrobiologiczne dowodzą, że często przy niewłaściwym utrzymaniu miejskie tężnie mogą stać się środowiskiem sprzyjającym rozwojowi bakterii i grzybów. Problemem ma być brak odpowiednich regulacji prawnych, co sprawia, że nie są zapewnione odpowiednie warunki sanitarne. Polska Giełda bije rekordy, a firmy zwalniają tysiące pracowników. Narasta cichy kryzys polskiej gospodarki Początek roku pokazał wyraźny kontrast w polskiej gospodarce – rekordy na warszawskiej giełdzie zbiegły się z falą zwolnień i pogarszającą się sytuacją na rynku pracy. Rosnące koszty działalności sprawiają, że część przedsiębiorców ogranicza inwestycje lub całkowicie wycofuje się z mniej rentownych segmentów rynku. Efektem są tysiące zwolnień i najsłabsza sytuacja na rynku pracy od ponad czterech lat. W tle tego kryzysu sektor energetyczny przechodzi gwałtowną transformację, od której zależą koszty prowadzenia biznesu w kraju nad Wisłą. Premier Beata Szydło przeznaczyła 120 tysięcy złotych na premie dla pracowników Ministerstwa Środowiska. Wśród nagrodzonych znajduje się 30 pracowników resortu, w tym także 9-osobowe kierownictwo. Reklama Redakcję Świata OZE zastanawia tylko fakt przyznania premii w ministerstwie, które jest jednym z najbardziej krytykowanych resortów w tym rządzie. Przypomnijmy, że samo ministerstwo stoi za szeroko krytykowaną ustawą tzw. „lex-szyszko” pozwalającą na wycinkę drzew na prywatnej posesji bez żadnej zgody. Do niewątpliwych zasług Ministerstwa Środowiska, należy również zaliczyć wycinkę drzew w Puszczy Białowieskiej, którą samo ministerstwo tłumaczy troską o drzewostan Puszczy i walką z kornikami. Pani Premier tłumaczy swoją decyzję wysokim zaangażowaniem pracowników w wykonywane zadania, a także pełnym profesjonalizmem. Szkoda tylko, że zabrakło go początkiem roku, kiedy niezwykle głośno było o ustawie zezwalającej na wycinkę drzew – tzw. „lex Szyszko”. Sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński otwarcie wyraził swoje niezadowolenie z ustawy. Koniec końców, ustawa została wycofana, drzewa wycięte, a winni otrzymali premię. Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.