Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Prestiżowa nagroda za projekt modułu fotowoltaicznego dla Trina Solar

Prestiżowa nagroda za projekt modułu fotowoltaicznego dla Trina Solar

Trina Solar, światowy dostawca modułów fotowoltaicznych (PV) i inteligentnych rozwiązań energetycznych, zdobył nagrodę German Design Award 2024 w kategorii „Doskonały projekt produktu” za serię modułów fotowoltaicznych Vertex S+ typu n z podwójnym szkłem.

Reklama

Moduły PV doskonałym projektem produktowym

Nagroda German Design Award w kategorii „Doskonały projekt produktu” 2024, którą otrzymał produkt firmy, wyróżnia wybitne wzornictwo w technologii solarnej.

Nagroda German Design Award, ustanowiona w 1953 roku przez Niemiecką Radę Wzornictwa (z ang. German Design Council), jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Nominowane do niej mogą być wyłącznie prace, które otrzymały recenzję lub rekomendację Niemieckiej Komisji ds. Wzornictwa, a większość nominacji to projekty wyróżnione międzynarodowymi nagrodami za wzornictwo.

W tym roku wyróżnienie w kategorii „Doskonały projekt produktu” 2024 powędrowało do firmy Trina Solar. Kapituła konkursu doceniła wzornictwo i wartości estetyczną modułów Vertex S+.

– Zdobycie nagrody German Design Award jest nie tylko potwierdzeniem kreatywnego i  innowacyjnego designu i wydajności naszego modułu, ale także uznaniem dla całej koncepcji estetycznej naszej gamy produktów, której częścią jest Vertex S+powiedział Gonzalo de la Viña, Prezes na region EMEA w Trina Solar.

TrinaSolar VertexS Visual2
Trina Solar zdobyła nagrodę German Design Award 2024 w kategorii „Doskonały projekt produktu” za serię modułów fotowoltaicznych Vertex S+ typu n z podwójnym szkłem do dachów, źródło: Trina Solar

To nie pierwsza nagroda, która trafia do firmy. W ubiegłym roku inny produkt Trina Solar, panel fotowoltaiczny Vertex S, zdobył międzynarodową nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego Red Dot Design Award, określaną jako Oscar świata designu.

Jako pionier w zakresie czarnych modułów zapoczątkowaliśmy globalny trend udowadniając, że energię słoneczną i technologiczne doznania estetyczne da się łączyć. Wraz z ciągłym rozwojem globalnego rynku fotowoltaiki do zastosowań mieszkaniowych, coraz więcej klientów ma wyższe wymagania dotyczące wyglądu modułów fotowoltaicznych. Estetyczne panele PV dzięki ich wyglądowi i wydajności stały się pierwszym wyborem użytkowników zwracających uwagę na wysoką klasę produktumówi Gonzalo de la Viña, Prezes na region EMEA w Trina Solar.

Oszczędność, ekologia i estetyka

Kompatybilne, łatwe w montażu, w pełni czarne moduły fotowoltaiczne to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą korzystać z energii ze słońca, ale ważny jest dla nich wygląd i estetyka. A takie są właśnie moduły Vertex S+ znajdujące się w ofercie Trina Solar.

W lutym 2023 roku firma wprowadziła na rynek serię modułów Vertex S+ z podwójnym szkłem do zastosowań dachowych, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w zakresie innowacyjnej estetyki PV na globalnym rynku mieszkaniowym średniej i wyższej klasy. Oparta na technologii prostokątnych ogniw krzemowych 210 mm (210R) seria modułów jest połączona z technologią i-TOPCon Advanced typu n, zapewniając najwyższą moc, wydajność i gwarantowaną moc wyjściową przez cały okres eksploatacji.

TrinaSolar VertexS Visual1
Trina Solar zdobyła nagrodę German Design Award 2024 w kategorii „Doskonały projekt produktu” za serię modułów fotowoltaicznych Vertex S+ typu n z podwójnym szkłem do dachów, źródło: Trina Solar

Potrójnie cięte ogniwa zostały zaprojektowane z myślą o kompatybilności elektrycznej z 99% najczęściej używanych falowników, dzięki czemu bezproblemowo integrują się z istniejącymi komponentami systemu. Lekka, podwójnie szklana struktura 1,6+1,6 mm zapewnia bardzo wysoką niezawodność i bezpieczeństwo modułu, zachowując przy tym tak samo niską wagę, jak porównywalne standardowe produkty typu backsheet.

Przezroczysta lub biała obudowa

Moduł NEG9RC.27 Clear Black to flagowy produkt serii Vertex S+. Wyposażony jest w czarne ogniwa i czarną ramkę. Zastosowana w nim technologia ogniw bifacial z przezroczystą obudową zapewnia dodatkowy przyrost mocy z tyłu modułu, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem premium dla każdego rodzaju dachów mieszkalnych i komercyjnych. Ponadto idealnie nadaje się do specjalnych zastosowań, takich jak wiaty samochodowe, przestrzenie publiczne i projekty rolnicze. Z kolei monofacjalny moduł NEG9R.28 Vertex S+ jest wyposażony w białą obudowę, zapewniającą najwyższą znamionową moc wyjściową do 450 Wp. Daje to maksymalną wydajność na ograniczonych przestrzeniach dachowych.

źródło: informacja prasowa Trina Solar

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.