Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Prezes Kaczyński weźmie udział w Kongresie Ochrony Zwierząt?

Prezes Kaczyński weźmie udział w Kongresie Ochrony Zwierząt?

Jarosław Kaczyński wstępnie zaplanował udział w Kongresie Ochrony Zwierząt, który organizuje Katarzyna Piekarska, posłanka KO i szefowa Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Czy udział prezesa PiS zwiększy zainteresowanie tematem Kongresu? 

Reklama

Prezes Kaczyński planuje udział w Kongresie Ochrony Zwierząt

Podczas Kongresu Ochrony Zwierząt, który w Sejmie był planowany jeszcze w ubiegłym roku, ma odbyć się kilka paneli. Według zapowiedzi, zagadnienia dotyczyć będą zarówno kwestii transportu zwierząt, ich występów w cyrkach, jak i prawa zwierząt laboratoryjnych i gospodarskich.

Wstępnie swój udział w Kongresie zadeklarował Jarosław Kaczyński, który nie ukrywa swojej miłości do czworonogów. 

Cieszę się z pozytywnego nastawienia prezesa, bo jego udział zwiększyłby zainteresowanie tematem kongresu. Liczę też na udział posłów ze wszystkich klubów powiedziała w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Katarzyna Piekarska, posłanka KO. 

Jaka podczas Kongresu będzie rola Kaczyńskiego, nie sposób określić. Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS, studzi przedwczesne zapały.

Na razie możemy tylko mówić o wstępnym zainteresowaniu koncepcją kongresu. Nie ma jeszcze żadnej deklaracji prezesa . Jednak nie można też ukrywać, że ochrona i dobrostan zwierząt leżą mu na sercupodkreśla Fogiel.

W obronie norek

Prezes PiS niejednokrotnie interweniował w sprawach związanych z ochroną zwierząt i jak twierdzi, jest to jedyna ze spraw, w której jest gotów współpracować z opozycją. W 2017 roku w spocie dla Fundacji Viva! zabrał głos w sprawie zakazu hodowli zwierząt futerkowych:

W ubiegłej kadencji Sejm nie zakazał jednak hodowli zwierząt na futra, choć projekt zmian w ustawie  przygotował poseł Krzysztof Czabański. Paweł Suski, były poseł PO, który w ubiegłej kadencji szefował Zespołowi Przyjaciół Zwierząt, jest przekonany, że los propozycji będzie zależał od woli prezesa PiS.

Prezes może go przeprowadzić w szybkim trybie. Jednak oczywiście nie stanie się to wcześniej niż po wyborach prezydenckichprzewiduje Suski.

Źródło: rp.pl

Fot. pis.org.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.