ŚwiatOZE.pl

Portal Odnawialnych Źródeł Energii

Producenci elektryków zajmą się recyklingiem akumulatorów

Od niedawna Chiny nie są kojarzone tylko z ochroną pandy, ale również z nowatorskimi metodami poprawy jakości powietrza oraz całego środowiska. Ministerstwo przemysłu tamtego kraju wprowadziło nowe rozporządzenie.

Według zapisów dokumentu, do jakiego dotarli reporterzy agencji Reuters, producenci samochodów elektrycznych na terenie Chin będą zobowiązani do zajmowania się recyklingiem zużytych akumulatorów. Chińskie ministerstwo przemysłu wprowadziło tymczasowe przepisy, które zobowiązują producentów pojazdów elektrycznych  do odpowiedzialności za tworzenie urządzeń do zbierania i recyklingu zużytych baterii w celu rozwiązania problemu odpadów.

Odpady związane ze stosowanie i produkcją akumulatorów litowo-jonowych mogą osiągnąć w roku 2018 rozmiar nawet 170 000 ton.

Zgodnie z nowymi przepisami producenci samochodów muszą odbierać akumulatory EV oraz zmodyfikować sposób funkcjonowania punktów serwisowych, które będą zobowiązane przechowywać zużyte urządzenia do czasu przekazania ich do specjalistycznych firm, zajmujących się recyklingiem.

Chiny rozpoczęły promocję pojazdów elektrycznych niespełna dziesięć lat temu  i dążą do tego, aby być głównym ich producentem na świecie. W jaki sposób reguły forsowane przez ministerstwo przemysłu wpłyną na przemysł EV w Chinach? Odpowiedź poznamy zapewne w perspektywie kilku miesięcy.


Poprzedni artykuł

Zaostrzenie sporu Tauronu z amerykańskim inwestorem

Następny artykuł

Tesla S w Warszawie w sieci taksówek iTaxi

Najnowsze

Dodaj komentarzTagi: ,