Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Program “Mój Prąd”. 25 tys. złożonych wniosków w ciągu niecałych trzech miesięcy

Fotowoltaika najtańszym źródłem energii

Program “Mój Prąd”. 25 tys. złożonych wniosków w ciągu niecałych trzech miesięcy

Na Twitterze pojawiło się podsumowanie, które dotyczy wniosków w II naborze programu Mój Prąd w I kwartale 2020 roku. Zanim wyłączono możliwość aplikacji papierowych, w marcu liczba wniosków przekazanych przez internet była wyższa niż w poprzednich miesiącach.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

Podsumowanie opublikował Piotr Woźny, Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Koronawirus i związane z nim ograniczenia społeczno-gospodarcze pomogły w osiągnięciu lepszych wyników aplikacji programu “Mój Prąd” drogą elektroniczną. Od momentu uruchomienia II naboru programu “Mój Prąd”, czyli od 13 stycznia do 30 marca NFOŚiGW otrzymał ponad 25 tysięcy wniosków. 

W pierwszym kwartale 2020 roku Fundusz co miesiąc otrzymywał ponad osiem tysięcy wniosków o dofinansowanie inwestycji w mikroinstalację, najwięcej w marcu – 8593. Do momentu ostatniego dnia przyjmowania formy papierowej (do 30 marca 2020 roku), to właśnie ta metoda była najpopularniejsza. W styczniu na 8351 wszystkich wniosków, 2332 przekazano przez stronę internetową, a 6019 pocztą albo bezpośrednio do biur Funduszu jako dokument papierowy (848 z nich przekazały agregatory – firmy instalujące urządzenia fotowoltaiczne, które mają umowy z NFOŚiGW o przekazywaniu wniosków). 

W lutym aplikacji o dofinansowanie było najmniej, natomiast zmiana nastąpiła w marcu. Na 8593 wniosków 2945 napłynęło przez stronę internetową programu “Mój Prąd”. Papierowych było 5648. Warto zauważyć, że 16 marca w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego w związku z rosnącą ilością zachorowań na COVID-19 i zakażeniem koronawirusem. Można wnioskować, że konieczność pozostawania w domu zachęciła do zgłaszania o wsparcie w wysokości do mikroinstalacji OZE przez internet. 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.