Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Prophecy – elektryczny pojazd koncepcyjny z joystickami zamiast kierownicy

Prophecy – elektryczny pojazd koncepcyjny z joystickami zamiast kierownicy

Sterowanie joystickiem zamiast kierownicy już niedługo będzie możliwe nie tylko w grach komputerowych. Taki pomysł ma Hyundai, który niedawno zaprezentował pojazd koncepcyjny sugestywnie nazwany Prophecy. Czy ten elektryk będzie „przepowiednią” innowacyjnych zmian w branży?

Reklama

Pomimo że targi motoryzacyjne w Genewie zostały odwołane, część wystawców zaprezentowała swoje nowości w internecie. Jednym z niewątpliwych hitów jest Prophecy – pojazd koncepcyjny od Hyundai.

„Prophecy nie podąża za trendami, lecz podkreśla ponadczasowe piękno, które przetrwa próbę czasu”- oświadczył SangYup Lee, szef Hyundai Global Design Center.

Ponadczasowy pojazd, który wyznacza własne trendy?

Pojazd oglądany na filmie robi rzeczywiste wrażenie: ma ultra-aerodynamiczny profil z wyraźnie zarysowanymi przetłoczeniami, zwiększonym rozstawem osi i idealnymi proporcjami. Koła osadzono w taki sposób, by zapewnić możliwie jak najwięcej miejsca w środku. Posiada także aerodynamiczne felgi.

Prophecy jest napędzany silnikiem elektrycznym. Do jego produkcji wykorzystano ekologiczne materiały. W środku znajduje się nowoczesny wyświetlacz. Zamiast kierownicy został wyposażony w joysticki (na boczku drzwi i konsoli centralnej) oraz przyciski uruchamiające najważniejsze funkcje. Uwagę zwracają „pikselowe” lampy z przodu i tyłu pojazdu, a także na spojlerze. Prophecy jest wyposażony w Clean Air Technology, system, który rozprowadza wewnątrz oczyszczone powietrze.

Niestety szczegóły techniczne pojazdu nie są na razie znane.

Źródło: interestingengineering.com

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.