Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zielone przystanki w Warszawie. Radny Porębski ma plan

Zielone przystanki w Warszawie. Radny Porębski ma plan

Radny Łukasz Porębski planuje tej wiosny zazielenić warszawskie przystanki. Pierwszy ma zakwitnąć Żoliborz. Takie przystanki można już było zobaczyć w Krakowie, Białymstoku czy Łodzi. 

Reklama

Zielone przystanki to znakomity pomysł na wiosenne udekorowanie przestrzeni miejskiej. Kwiaty dadzą cień, umilą oczekiwanie na tramwaj czy autobus i poprawią jakość powietrza. 

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze zielone przystanki pojawią się w Warszawie w 2020 roku. Postarałem się, aby ZTM nie zapomniał w tym aspekcie o Żoliborzu”  podkreśla Łukasz Porębski.

Czym będzie udekorowany przystanek? Pachnącymi rozchodniakami, czyli kobiercem składającym z 500 różnych gatunków. Które przystanki będą zielone? Nie każdy kwalifikuje się do udekorowania – musi mieć płaski dach. 

Pierwsze kwiaty pojawią się na przystanku przy pl. Grunwaldzkim, a następne to Przasnyska, Sady Żoliborskie, Marymont-Potok, Elbląska, Włościańska i Tylżycka.  

Warszawskie przystanki tramwajowe nie wyglądają najlepiej. Są jak betonowe wyspy na środku asfaltowych rzek, które głównie pełnią funkcję szklanych szyldów reklamowych. Takie miejsca powinny być przyjazne dla mieszkańców, którzy oczekują na przyjazd tramwaju czy autobusu – podsumowuje radny.

Źródło: k-mag.pl

Fot. główne: Canva

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.