Prosumenci na Podkarpaciu zyskują więcej dotacji

Gminy na Podkarpaciu, które zgłosiły swoje wnioski w konkursie na unijne dotacje, dostały dodatkowe fundusze na montaż domowych instalacji OZE – taką decyzję podjął Zarząd Województwa Podkarpackiego.

Wszystko rozpoczęło się od konkursu do działania 3.1 Rozwój OZE – projekty parasolowe, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020  dla Podkarpacia. Złożono do niego aż 69 wniosków o koszcie 565,4 mln zł. Na ich podstawie Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłosił listę rankingową i starał się o kwotę dofinansowania w wysokości 567,5 mln zł.

Wstępnie otrzymano jedynie 120 mln zł, do których zakwalifikowano jedynie 14 projektów. Zarząd Województwa Podkarpackiego nie zrezygnował jednak z pozostałych wniosków i wystąpił do Ministerstwa Finansów o zwiększenie limitu kontrakcji do 50 mln zł. Dzięki temu zakontraktowano kolejne 5 projektów.

W drugiej połowie 2017 roku nadal starano się o następne zwiększanie alokacji. Dzięki całemu konkursowi, według wyliczeń Zarządu Województwa Podkarpackiego, instalacje OZE trafią do około 22,4 tysięcy gospodarstw domowych.

Gminy, które brały udział w konkursie, to: Grodzisko Dolne, Adamówka, Zarzecze, Niebylec, Niwiska, Przecław, Czermin, Wadowice Górne, Zagórz, Dydnia, Nowa Sarzyna, Dębica, Ropczyce, Brzostek, Czarna oraz Pilzno. W wielu z nich dotacje swoim zasięgiem obejmą również gminy sąsiadujące (zgodnie ze złożonymi wnioskami).

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Pięć trendów w energetyce odnawialnej. Zwróć na nie uwagę w 2018 roku!

Następny artykuł

Architekci eksperymentują z terakotą, by walczyć ze zmianami klimatycznymi na świecie

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,