1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Protest rolników przeciw Zielonemu Ładowi

Protest rolników przeciw Zielonemu Ładowi

Czekają nas kolejne protesty rolników. “Precz z Zielonym Ładem” – pod takim hasłem 10 maja w Warszawie będzie manifestować szeroki front organizacji skupionych wokół “Solidarności”. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz była premierka Beata Szydło. 

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

“Ograniczenia, podatki i drożyzna” 

Według organizatorów unijne działania redukujące emisje dotykają przede wszystkim najuboższych. Tomasz Obszański, szef rolniczej “Solidarności” przypomniał, że Europa odpowiada za niecałe 7% światowej emisji gazów cieplarnianych, a reszta świata nie jest zainteresowana implementowaniem podobnych rozwiązań w swoich krajach. 

– Mamy milczeć, mamy pozwolić się zrujnować, zamknąć się na ograniczonej przestrzeni, mamy płacić ogromne rachunki za prąd, za żywność, oddać nasze domy i samochody. I wreszcie stracić miejsca pracy. Znowu odbywa się to w imię abstrakcyjnej i oderwanej od potrzeb człowieka ideologii – napisał w oświadczeniu wzywającym do udziału proteście Piotr Duda przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

Najwięksi emitenci, tacy jak Chiny czy Indie, zwiększają wydobycie węgla i na potęgę budują nowe elektrownie węglowe. Stanowisko przeciwników Zielonego Ładu pozostaje niezmienne:  nawet jeśli Europa kosztem gospodarczego samobójstwa zredukuje emisje CO2 do zera, dla klimatu nie będzie to miało praktycznie żadnego znaczenia.

– Jest to marsz przeciwko tzw. Zielonemu Ładowi, który zadłuży funkcjonowanie naszych gospodarstw rolnych i gospodarstw rodzinnych. Zachęcam wszystkich Państwa do wzięcia udziału w tym marszu. Chodzi o to, aby była stabilność gospodarstwa, aby było bezpieczeństwo żywnościowe, aby zmiany klimatyczne – o których się mówi – były zmianami na dobre – podkreślił Tomasz Obszański, szef rolniczej “Solidarności”. 

Głos w sprawie unijnej polityki klimatycznej zabrał również prezes Prawa i Sprawiedliwości: 

– Decyzje, które zapadają na forum europejskim, przekładają się na życie mieszkańców jako ograniczenia, podatki, drożyzna. Dlatego wybieram się na marsz 10 maja – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z Tysol.pl.

Czy czeka nas referendum? 

NSZZ „Solidarność” i Solidarność RI zabiegają o obywatelski wniosek w sprawie referendum odnośnie Zielonego Ładu. Podczas protestu organizatorzy będą zbierać podpisy pod projektem. Swoje poparcie wyraził Jarosław Kaczyński:

– Popieram ten pomysł, popieram każdy pomysł, który może powstrzymać to szaleństwo. PiS również przygotowuje własne rozwiązania, które mogłyby zapobiegać Zielonemu Ładowi, natomiast referendum to bardzo dobry pomysł – zapewnił Jarosław Kaczyński.

Źródło: tygodnik-rolniczy.pl, tysol.pl 

Fot: Canva, PAA/Przemysław Piątkowski 

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.