Przyrodę da się usłyszeć. Pomogą w tym specjalnie stworzone “dźwiękoławki”

Przyrodę da się usłyszeć. Pomogą w tym specjalnie stworzone “dźwiękoławki”

Nie od dziś wiadomo, że natura pozwala się zrelaksować i wyciszyć. Już niedługo powstaną miejsca, które pozwolą wsłuchać się w odgłosy natury. “Dźwiękoławki” mają stanąć nad Odrą.

Muzyka, która płynie z natury

Natura kojąco oddziałuje na wiele zmysłów. Jednym z nich z pewnością jest słuch. Konstrukcje, które już teraz zyskały nazwę “dźwiękoławek” mają za zadanie wyostrzyć go tak, aby człowiek mógł dokładnie przysłuchiwać się odgłosom jakie panują na łonie natury.

Ciekawość pierwszym stopniem do poznawania przyrody 

Projekt wydaje się być bardzo dobrym chwytem marketingowym, który ma przyciągnąć turystów na szlak Odry. 

“Dżwiękoławki” ruszą w trasę

Zanim jednak dźwiękoławki będą mogły stanąć w miejscu swojego przeznaczenia, czyli na trasie między Wrocławiem a Głogowem, planowana jest specjalna seria spotkań, w ramach której chętni będą mogli dowiedzieć się nieco więcej na temat całego projektu, jak i samych “dźwiękoławek”. Oznacza to, że przez jakiś czas specyficzne ławki będą mobilne.  

Dzięki specjalnie zaprojektowanemu kształtowi dźwiękoławka pozwoli siedzącemu na niej człowiekowi usłyszeć otaczające go odgłosy o wiele wyraźniej niż byłoby to możliwe w zwykłych okolicznościach. 

Główną rolę ma więc tu odgrywać muzyka natury. Nic dziwnego, że na pomysł, który ma wspomóc ludzki słuch, wpadł Michał Zygmunt, który jest kompozytorem. 

Ławka ma być odpowiednia dla każdego

Nie bez znaczenia jest też odpowiednie dopasowanie ławek do korzystających z nich turystów. Ze względu na to, że odpowiednie ich ustawienie będzie przyczyniało się do odbioru dźwięków, ławki będzie można modyfikować w zależności od własnego wzrostu.

“Dźwiękoławki” to nie wszystko 

Takich specyficznych ławek ma powstać kilka. Oddanie dżwiękoławek do użytku planowane jest na miesiące wakacyjne. Specjalnie wyprofilowane ławki mają stanowić część większego projektu, który ma skupiać się na odgłosach, jakie można usłyszeć w pobliżu rzeki Odry.  

Źródło: dobrewiadomości.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.