Recykling zakwitnie

Akcję zbiórki zużytych baterii i wymiany ich na wejściówki na imprezę wystawienniczą lub cebulki kwiatów zorganizuje w najbliższą sobotę (6.04.) grupa przedstawicieli kilku kieleckich stowarzyszeń i radnych. Wejściówka na targi albo cebulki kwiatów w zamian za zużyte baterii – akcja „Recykling Kwitnie” będzie towarzyszyła XXVI Targom Ogrodniczym i Działkowym „Ogród i Ty”, które będą się odbywały na Targach Kielce.

– Zapraszamy wszystkich do tego, by 6 kwietnia przed głównym wejściem do Targów Kielce oddawać zużyte baterie. W zamian za co najmniej 5 takich baterii będziemy rozdawać zielone upominki, takie jak kwiatki czy cebulki kwiatów. Dodatkowo pierwszych 20 osób otrzyma wejściówki na targi „Ogród i Ty” – mówi Dariusz Kisiel, radny kielecki, który wraz z innymi radnym, Arkadiuszem Ślipikowskim, będzie koordynował tę akcję.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Na razie zaczynamy skromnie, bo tylko od baterii. Dzieje się tak ze względów logistycznych. W przyszłości planujemy jednak zorganizować większy samochód i przeprowadzić w ramach kolejnych edycji akcji zbiórkę również innych elektrośmieci – zapowiada Dariusz Kisiel. Przedsięwzięcie jest inicjatywą kieleckiego Stowarzyszenia Południe oraz stowarzyszeń Gramofon i Sztuka Bohemy. Akcja potrwa od godziny 10 do 14.

Z danych statystycznych wynika, że w Polsce sprzedawanych jest rocznie około 300 mln baterii i akumulatorów małogabarytowych. Masa podaży tych produktów to około 7,5 tys. ton.