Poczta Polska postawi na pojazdy elektryczne?

Poczta Polska testuje samochody elektryczne oraz ładowarki. Po ubiegłorocznych próbach, w wyniku których wprowadzono do użytku kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg, teraz przyszła kolej na szerszy zakres – z większą ilością pojazdów.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Pocztowcy testują nowe pojazdy od 14 lutego bieżącego roku, a ich działania mają potrwać do połowy maja. Sprawdzają osiem marek od niedawna dostępnych w naszym kraju. To Renault Master Z.E. i Mercedes e-Vito  (dostępne w Polsce od stycznia 2019 r.) oraz Volkswagen e-Crafter (w sprzedaży od czwartego kwartału 2018 r.). Równolegle trwają testy stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Sprzęt dostarczyły firmy PRE Biel, kmt Ecotap Poland, Power EV.

Co dalej z elektromobilnością w Poczcie Polskiej?

Po przeprowadzonych testach Poczta Polska ma podjąć decyzję co do zakupów. Kierowcy mają sprawdzać m.in. przyśpieszenie, sprawność hamulców, ogólny komfort jazdy, zasięg na jednej baterii i sposób ładowania pojazdów. Testy będą przeprowadzane w Krakowie, Lublinie, Poznaniu, Łodzi, Pruszczu Gdańskim, Warszawie i Zabrzu. Poprzednie testy, w których wzięło udział 15 pojazdów, okazały się owocne. – Podjęliśmy decyzję o dołączeniu do naszej floty pierwszych kilkudziesięciu aut elektrycznych. Chcemy rozpisać przetarg na ich pozyskanie – oznajmił Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.