Recyklingowy stojak na przybory

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Kupujemy nowe przybory, przygotowujemy biurko. Żeby nie ograniczać się do kupowania i wyrzucania starych przedmiotów, spróbuj zrobić ekologiczny organizer na biurko. Oczywiście z resztek.

Potrzebne ci będą:

Kilka rolek po papierze toaletowym, może być też inna wyższa po folii aluminiowej – co akurat masz w domu, dwa pudełka po zapałkach, jedno trochę większe pudełko: po herbacie, albo inne podobnej wielkości. Potrzebna też będzie sztywna podstawka: kawałek tektury z pudła, plastikowy stary talerzyk, co tylko znajdziesz. Oczywiście w odpowiedniej wielkości. Potrzebne też będą materiały do ozdabiania: resztki farb, ściski kolorowych papierów, naklejki, resztki tapety i co tylko jeszcze przyjdzie ci do głowy. Weź jeszcze nożyczki, taśmę dwustronną i jeśli masz możliwość, klej na gorąco. Jeśli używasz farb to przyda się pędzelek.

Wykonanie

Wyobraź sobie jak chcesz, żeby wyglądał twój organizer. Ile i jakich przegródek potrzebujesz. Ustaw na próbę rolki i pudełka na podstawce. Jeśli już wymyślisz układ możesz poprzycinać rolki na skos przy brzegu. Będzie to bardzo ładnie wyglądać. Pomaluj je lub oklej tak, jak ci się podoba. Pamiętaj, żeby to zrobić również wewnątrz. Z pudełka po herbacie odetnij wieczko. Chodzi o to, żeby było otwartym na stale pudełkiem. Możesz też zmienić jego wysokość. Oklej lub pomaluj je tak, żeby pasowało do rolek. Wyjmij z opakowań po zapałkach środki „szufladki” i też je ozdób.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Kiedy wszystkie części są już gotowe, nadszedł czas na przymocowanie wszystkiego do podstawy organizera. Jeśli masz klej na gorąco, używaj go tylko pod nadzorem dorosłych. Sklej ze sobą rurki tak, jak miały stać w organizerze. Następnie przytwierdź je do podstawki. Jeśli używasz taśmy dwustronnej, musisz na dole rolek naciąć „skrzydełka” i zagiąć je do środka. Dopiero gdy to zrobić, sklej za pomocą taśmy rolki. Taśmę przytwierdź też do „skrzydełek”, a je do podstawki. Umieść w wybranych miejscach pudełka i także je przyklej.

Kiedy uda ci się wszystko przymocować, możesz włożyć do rurek długopisy, kredki i mazaki, do pudełek po zapałkach spinacze albo gumkę i temperówkę, a do większego pudełka taśmy, klej i nożyczki lub inne drobiazgi. I wszystko ma swoje miejsce!

ekologiczny organizer