Renault otworzył salon wyłącznie z samochodami elektrycznymi

Renault to jeden z tych producentów, który włączył się w pościg za elektryfikacją już kilka lat temu i aktualnie oferuje stosunkowo tanie modele. Dlatego marka otrzymała już piąty tytuł najlepszego budżetowego samochodu elektrycznego za model Zoe.

Francuski producent, widząc zwiększone zainteresowanie swoimi elektrycznymi pojazdami, chce wyjść konsumentom naprzeciw. 16 lutego otworzył w Sztokholmie pierwszy salon marki z wyłącznie elektrycznymi modelami pod nazwą „Renault Electric Vehicle Experience Center”, co z pewnością wzbudzi zainteresowanie mieszkańców szwedzkiej stolicy. Lokalizacja nie została wybrana przypadkowo – kraje skandynawskie są liderami w zakresie elektryfikacji, dążąc do całkowitego wyeliminowania samochodów spalinowych z tamtejszych dróg. Wydaje się więc, że Renault nie mogło wybrać lepszego miejsca na nowy salon.

„Cieszymy się, że otwieramy ten sklep, który umożliwi nam kontakt z ludźmi na temat elektromobilności, pomoże on dowiedzieć się więcej na ten temat i da nam szansę podzielenia się swoimi pomysłami z klientami. Będąc europejską marką EV nr 1, będziemy mogli korzystać z tego sklepu w celu interakcji z opinią publiczną i pomóc ludziom zrozumieć możliwości i korzyści płynące z posiadania elektrycznych pojazdów”, powiedział Giles Normand, dyrektor działu zajmującego się samochodami elektrycznymi Renault.

Jak na ten moment w ofercie Renault występują trzy modele elektryczne – Zoe, Twinzy oraz Kangaroo Z.E.

Dodaj komentarz


You May Also Like

Rząd wystraszył się Unii i zmienił zdanie. Będą wiatraki i dekarbonizacja

Starsi Czytelnicy pamiętają pewnie zabawę z dawnego „Przekroju” pod tytułem „Wytęż wzrok i znajdź x szczegółów, którymi różnią się oba rysunki”. Wytężyliśmy się maksymalnie i poszukaliśmy różnic pomiędzy Krajowym Planem na Rzecz Energii i Klimatu przesłanym Brukseli oraz Polityką Energetyczną Państwa 2040 przeznaczoną na użytek krajowy. Okazało się, że w kilku punktach istotnie się różnią.

Chiny rosną w siłę, eksporterzy ropy tracą na znaczeniu

Chiny pełnią wiodącą rolę w dziedzinie energii odnawialnej i są obecnie największym na świecie producentem, eksporterem i instalatorem paneli słonecznych, turbin wiatrowych, baterii i pojazdów elektrycznych – tak wynika z najnowszego raportu Globalnej Komisji Geopolitycznej Przemian Energii, zaprezentowanego 11 stycznia w Abu Zabi. Na znaczeniu tracą liderzy rynku energetycznego opartego na paliwach kopalnych.