Renault prezentuje odświeżoną wersję SM3 Z.E

Daegu International Future Auto Expo już za nami, a więc to doskonała okazja, aby powiedzieć o nowościach, jakie podczas tej imprezy zostały zaprezentowane.

Jedną z nich jest najnowsza odsłona SM3 Z.E – jednego z najbardziej popularnych wśród klientów modelu elektrycznego w Korei Południowej, który miał swój debiut w 2013 roku.

Dyrektor pionu EV w Renault Gilles Normand powiedział:

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Nasz koncern kontynuuje proces wprowadzania do sprzedaży drugiej generacji swoich samochodów elektrycznych”.

W porównaniu do poprzednika najnowszy model dysponuje zwiększonym o 57 procent zasięgiem, który umożliwia mu przejechanie dystansu 213 kilometrów. Także pojemność baterii litowo-jonowych wzrosła do 36 kWh, przy identycznej masie własnej samochodu.

Komunikat francuskiego koncernu dotyczący modelu SM3 Z.E informuje także o tym, że przeciętna średnia długość podróży w Korei Południowej wynosi 40 kilometrów dziennie. Ten fakt pozwala ładować akumulatory samochodu tylko raz na pięć dni.

Koncern Renault, przy okazji debiutu najnowszej odsłony, pochwalił się także faktem otrzymania pierwszych zamówień na SM3 Z.E.

Wśród największych nabywców wymienia się w tym wypadku koreańskie Ministerstwo Zdrowia (1200 sztuk) oraz korporacje taksówkowe.