Renault Zoe uznany za najlepszy tani samochód elektryczny

Kupno auta elektrycznego wiąże się ze sporym wydatkiem, ale z roku na rok pojawiają się coraz tańsze modele. Jednym z nich jest Renault Zoe, które po raz piąty z rzędu zostało wybrane najlepszym samochodem elektrycznym za kwotę niższą niż 20 tysięcy funtów.

Renault Zoe to mały, kompaktowych rozmiarów samochód, mogący pokonać na jednym ładowaniu do 400 kilometrów przy sprzyjających warunkach oraz odpowiedniej konfiguracji. Ceny tego modelu w Wielkiej Brytanii zaczynają się od 14 245 funtów (66 700 złotych), przy założeniu, że kupujący uzyskuje przysługujące mu ulgi.

Wyróżnienie zostało przyznane przez czasopismo „What Car?”. Laureatem Renault Zoe zostało piąty rok z rzędu, co jest potwierdzeniem dobrze wyważonego stosunku ceny do jakości.

„Po raz pierwszy marka Renault wprowadziła w stu procentach elektryczne ZOE w 2013 roku. Wraz ze wzrostem zainteresowania pojazdami elektrycznymi i wciąż rosnącą konkurencją nagroda ta jest świadectwem zalet ZOE, w tym jego wiodącej pozycji w swojej klasie, co zostało docenione przez „What Car?” w ciągu kolejnych pięciu lat”, powiedział dyrektor Renault UK, Vincent Tourette.

Dodaj komentarz


Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Ostrzeżenia o smogu – kolejny rok absurdu. Polskie progi alarmowania najwyższe w Europie

Polski Alarm Smogowy po raz kolejny sprawdził, ile dni z alarmem smogowym wystąpiłoby, gdyby władze uznały, że Polacy zasługują na zachodnioeuropejskie kryteria ostrzegania o zagrożeniu. W niektórych polskich miastach „francuski” alarm smogowy obowiązywałby przez dwa miesiące. Obowiązujące w Polsce kryteria sprawiają, że pomimo wysokich stężeń pyłów zawieszonych w 2018 w żadnym z miast wojewódzkich nie ogłoszono alarmu smogowego.