ReneSola wkracza do Polski

ReneSola, chiński producent i dostawca produktów związanych z energią odnawialną, zamierza zainwestować w budowę czternastu elektrowni solarnych w Polsce.

– Cieszymy się na myśl o wejściu na rynek polski. Realizowane przedsięwzięcie dołączy do zróżnicowanego portfolio projektów solarnych, które nasza firma realizuje na całym świecie – mówi przedstawiciel ReneSola. – Jesteśmy dumni, że bierzemy udział w budowie sektora czystej energii w Polsce – dodaje.

Inwestycja zostanie wykonana przez polskie przedsiębiorstwo Electrum, mogące poszczycić się realizacją podobnych przedsięwzięć. Z tego względu to właśnie ta firma zaprojektuje i wybuduje wszystkie czternaście elektrowni solarnych ReneSola w modelu EPC, których łączna moc ma wynieść 14 MW, przy 6 MW mocy klastra.

– Jesteśmy dumni, że jako pierwsze przedsiębiorstwo w Polsce zajmiemy się tak dużą i ważną inwestycją dla znaczącego międzynarodowego gracza. Projekt zakłada wykorzystanie paneli słonecznych innego producenta i jestem przekonany, że ta współpraca przyniesie wielostronne korzyści zarówno naszym firmom, jak i rynkowi OZE w Polsce – tłumaczy Marcin Bartnicki z Electrum. – Wieloletnie i bogate doświadczenie jako efektywnego wykonawcy EPC stawia nas w gronie liderów rynku OZE w Polsce. Cieszymy się więc, że będziemy mogli poprowadzić to przedsięwzięcie razem z innym liderem w swojej klasie – dodaje.

Projekt ReneSola to zwycięzca pierwszej aukcji dla inwestorów przeprowadzających przedsięwzięcia w branży OZE, które weszły już w fazę realizacji. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec roku 2017.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Porsche zrewolucjonizuje ładowanie samochodów elektrycznych?

Następny artykuł

Australia rozkochana w OZE

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,