Rewolucja chińskiego producenta – akumulator, na którym przejedziesz 2 miliony kilometrów

Firma Contemporary Amperex Technology Co. Ltd., założona w 2011 roku i działająca w obszarze elektromobilności, zgłosiła swoją gotowość do wprowadzenia na rynek akumulatorów elektrycznych, które długością działania będą przewyższały te obecnie dostępne w sprzedaży. Mowa tu nawet o 2 milionach kilometrów.

Najważniejszy element – żywotność baterii

Konstruktorzy akumulatorów, które napędzają samochody elektryczne, zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie okres przydatności tworzonych przez nich baterii jest kwestią kluczową przy wyborze zeroemisyjnego samochodu.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Wyścig po klientów elektryków

Widoczna jest tutaj pewna rywalizacja, zwłaszcza pomiędzy tymi największymi markami samochodów. Nie tylko proponują coraz większy zasięg możliwy do przebycia na jednym ładowaniu ale także dążą do zwiększenia wydajności pracujących w nich akumulatorów. W ten sposób chcą przyciągnąć do siebie nowych i zatrzymać starych klientów.

Rozwiązanie proponowane przez Contemporary Amperex Technology (CATL) może zachęcić wielu, których do tej pory do zakupu auta elektrycznego zniechęcały ograniczenia związane z pracą akumulatora. Niewykluczone więc, że świeżo opracowanym projektem, zainteresują się też duże koncerny motoryzacyjne. 

Nowa jakość w elektromobilności

Zgodnie z założeniami bateria CATL ma zachować swoją wydajność przez 16 lat użytkowania albo pokonać dystans 2 milionów kilometrów. Będzie to znaczne podniesienie poprzeczki. Ostatnio koncern General Motors zapowiedział, że akumulatory w samochodach ich marek zapewnią przebycie do 1,5 miliona km, ale na ten moment są to jedynie założenia.

CATL natomiast już teraz zgłasza gotowość do produkcji opracowanego przez siebie akumulatora. 

CALT: product system

Firma z doświadczeniem 

Chiński producent akumulatorów litowo-jonowych w ramach swojej działalności współpracował już z wieloma rozpoznawalnymi na świecie markami. Można wśród nich wyróżnić, chociażby marki takie jak Tesla, Volkswagen czy Hyundai.  

Źródło: spidersweb.pl