Rezerwat w Winnebago planuje zainstalowanie tysiąca paneli fotowoltaicznych

Rezerwat Indian w Winnebago ma w planach zamontowanie w trzynastu lokalizacjach tysiąca paneli fotowoltaicznych, które byłyby w stanie wygenerować ponad 300 kW energii. Zakładając, że inwestycja ta faktycznie zostanie zrealizowana, może ona spowodować oszczędności rzędu aż 40 tysięcy dolarów w skali roku.

Budowa paneli fotowoltaicznych jest możliwa dzięki uzyskaniu przez Ho-Chunk Inc. (będącego ramieniem rozwoju gospodarczego plemienia) dotacji właśnie na poczet takich działań. Całość uzyskanych środków z Departamentu Energetyki Stanów Zjednoczonych wynosi 394 tysięcy dolarów. Wraz ze środkami własnymi, rezerwat w Winnebago dysponuje kwotą 789 tysięcy dolarów na rzecz słonecznych inwestycji.

Winnebago przechodzi na słońce (…). Otrzymane dotacje to naprawdę duże wsparcie dla naszej społeczności. Ho-Chunk Inc. zawsze dążyło do uniezależnienia się od konwencjonalnych źródeł energii. Na przestrzeni lat wiele zaoszczędziliśmy dzięki panelom solarnym na dachach naszych budynków w Ho-Chunk. Nowe środki pozwolą nam jednak na jeszcze większe oszczędności na terenie całego rezerwatu – powiedział Lance Morgan, pełniący funkcję prezesa Ho-Chunk Inc.

Uważa on także, że po zakończeniu realizacji zaplanowanych projektów, rezerwat w  Winnebago będzie mógł pochwalić się jedną z najnowocześniejszych infrastruktur OZE w całej Nebrasce.

Jako rdzenni Amerykanie uważamy, że jest to słuszne działanie dla naszego środowiska (…). Historycznie żyliśmy w harmonii z naszą ziemią i chcemy zrobić to ponownie – dodaje Morgan.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Wspólne memorandum Statoil, Gasunie oraz Vattenfall

Następny artykuł

Rekordowa liczba zgłoszeń do największego konkursu dla start-upów energetycznych

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,