1200x628 4
Reklama

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Rozwiązania oparte na wodorze podstawą współpracy między Ursusem i Grupą Azoty

Rozwiązania oparte na wodorze podstawą współpracy między Ursusem i Grupą Azoty

Choć od zaprezentowania przez firmę Ursus SA prototypu elektrycznego samochodu dostawczego ELVI minęło zaledwie kilka dni, to lubelska spółka podzieliła się wiadomościami o swoim kolejnym innowacyjnym przedsięwzięciu. Tym razem będzie to współpraca z Grupą Azoty, skoncentrowana przede wszystkim na popularyzacji rozwiązań opartych na alternatywnych źródłach energii. List intencyjny w tej sprawie został już podpisany przez przedstawicieli obydwu firm 16 listopada br. w trakcie odbywającego się pod Rzeszowem Kongresu 590, branżowego wydarzenia dotyczącego rozwoju rodzimych przedsiębiorstw.

Zarówno Ursus, jak i Grupa Azoty chcą skupić się na rozpowszechnianiu świadomości związanej ze stosowaniem nowatorskich rozwiązań energetycznych. Z tego też względu powyższa kooperatywa będzie się opierać przede wszystkim na rozwijaniu możliwości związanych z wykorzystywaniem wodoru, ponieważ dostarczany przez Azoty pierwiastek jest potrzebny Ursusowi, który chce opracować i stworzyć własne, wodorowo-elektryczne silniki, stanowiące napęd dla produkowanych przez siebie pojazdów. Zdaniem Karola Zarajczyka, prezesa lubelskiej spółki, najważniejszym punktem tej współpracy będzie wsparcie transportu publicznego, opartego na zerowej emisji.

CFF OPP 450 250 1CFF baner poziom B3 CFA 8.02
Reklama

Nie ulega jednak wątpliwości, że obydwie firmy mogą dostarczyć sobie nawzajem komplementarnych rozwiązań: Ursus jest wszak producentem maszyn rolniczych, a Grupa Azoty wytwarza nawozy przeznaczone właśnie dla branży opartej na uprawie roślin. Z tego też względu współpraca między tymi spółkami może zaowocować wieloma trafnymi przedsięwzięciami, zachęcającymi potencjalnych klientów do inwestycji w produkty tych marek.

Jesteśmy przekonani, że wymiana wiedzy, informacji i doświadczeń z Ursusem wzmocni obie firmy. Chcemy rozpocząć działania zmierzające do upowszechnienia nowoczesnych technologii w ramach inteligentnego rolnictwa oraz innowacyjnych, niskoemisyjnych praktyk rolniczych – podsumował dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty SA.

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.