Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Ruszył plebiscyt na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

konkurs

Ruszył plebiscyt na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd

Który samorząd może pochwalić się największym zaangażowaniem w walce o klimat i sprawiedliwą transformację energetyczną? Trwa plebiscyt na najefektywniejszą jednostkę w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Reklama

Innowacje energetyczne zostaną nagrodzone

Polityka klimatyczno-energetyczna jest kwestią priorytetową. W perspektywie założeń krajowej i unijnej polityki mobilizują się także poetyczne jednostki samorządów terytorialnych. Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd koncentruje się na promowaniu jednostek zaangażowanych w politykę na rzecz klimatu.

Edukacja na wagę złota

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie we współpracy z Politechniką Rzeszowską spośród nadesłanych zgłoszeń, wyłoni  gminy, które poczyniły kroki na drodze do efektywnego zmodernizowania sektora energii. Konkurs ma także zachęcić jednostki terytorialne do jeszcze większej edukacji i mobilizacji w tym zakresie. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki zwróceniu uwagi na kwestie energetyki i ochrony środowiska, mieszkańcy gmin przyłącza się świadomie do modernizacji polskiego sektora energii i poprawy jakości powietrza.

Kategorie konkursu:

Inwestycja Roku – transport i budownictwo,

Akcja Społeczna Roku – podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców w zakresie efektywności energetycznej,

Innowacja Roku – nowatorstwo energetyczne w skali samorządy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 13-14 września br. podczas VI Konferencji Naukowej „Bezpieczeństwo energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”, nad którą patronat medialny objął Świat OZE. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca 2021 r. 

Więcej informacji o konkursie, a w tym formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej Instytutu Polityki Energetycznej.

źródło: mat. prasowe

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.