Znamy operatorów stacji ładowania dla kolejnych miast

Znamy operatorów stacji ładowania dla kolejnych miast

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wyznaczył firmy, które będą pełnić funkcję operatorów ogólnodostępnych stacji ładowania dla pięciu polskich miast. 

Stacje w pięciu miastach

W marcu pisaliśmy, że prezes URE wyznaczył operatorów dla stacji ładowania w Płocku, Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy, Gdyni, Poznaniu, Koszalinie i Lublinie. W zeszłym tygodniu prezes Rafał Gawin wydał decyzję dla Elbląga, Gliwic, Białegostoku, Torunia oraz Częstochowy. W gronie operatorów znaleźli się Enea, Energa Obrót, PGE Obrót i Tauron Sprzedaż. Pełny wykaz dostępny jest na stronie Urzędu Regulacji Energetyki

Ładowarki w kolejnych gminach

URE powiadomił również, że rozpatruje wnioski kolejnych 15 gmin. Niebawem możemy spodziewać się decyzji w sprawie Sosnowca, Rzeszowa, Kielc, Bytomia, Gdańska, Opola, Zabrza, Radomia, Włocławka, Dąbrowy Górniczej, Tychów, Szczecina, Bielska-Białej, Rybnika oraz Rudy Śląskiej.

Obowiązki operatorów stacji 

Operatorzy ogólnodostępnych stacji ładowania są odpowiedzialni za zarządzanie, bezpieczeństwo funkcjonowania, eksploatację, konserwację i remonty ogólnodostępnych stacji ładowania. Do ich obowiązków należy również wyposażenie stacji w oprogramowanie pozwalające na podłączenie i ładowanie pojazdu elektrycznego. Przekazują oni także dane do Ewidencji Infrastruktury Paliw Alternatywnych dotyczące dostępności punktu ładowania i ceny za usługę ładowania.

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

Źródło: ure.gov.pl

Fot. Ernest Ojeh / Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.