Kolejny producent smartfonów bierze się za elektromobilność

Kolejny producent smartfonów bierze się za elektromobilność

Do firm, które mogą poszczycić się samochodami elektrycznymi własnej marki dołączył niedawno Huawei. Pojazd, jak na producenta elektroniki przystało, naszpikowany jest nowoczesną technologią. 

Zmiany w zasięgu

Huawei nie stworzył elektryka sam. Połączył siły z Seres, amerykańsko-chińskim producentem pojazdów. Seres uchodzi za specjalistę w zwiększaniu zasięgu samochodów elektrycznych, dzięki czemu nowy wynalazek może przejechać 180 km bez ładowania. Najnowszy SERES SF5 jest dostępny w Chinach od dzisiaj. Jego cena waha się od 126 do 143 tys. zł. 

Spalinowe wspomaganie

Huawei i Seres zadbali również o miłośników dłuższych podróży. Producenci zaopatrzyli pojazd w mały silnik spalinowy. Uruchamia się on, gdy silnik elektryczny rozładuje się do pewnego poziomu, a następnie uzupełnia braki prądu. Dzięki temu jesteśmy w stanie przejechać ponad 1000 km bez wizyty na stacji ładowania. 

Kontrola nad wszystkim

W samochodzie nie brakuje również nowoczesnych technologii. Huawei połączył aplikacje na telefonie z centralnym panelem sterowania pojazdem. Dzięki temu muzyka, której słuchamy na smartfonie, po wejściu do samochodu automatycznie zacznie lecieć z głośników. 

ev sustainability digital ad 300x250 921167513 PL final jun28 1
ev sustainability digital ad 750x200 949073423 PL PL Aug22 final 1

Nowy elektryk może łączyć się także z innymi, inteligentnymi urządzeniami znajdującymi się w domu. Pozwoli to kierowcy chociażby na wyłączenie domowej klimatyzacji, podczas gdy sam będzie mknął autostradą. 

Fot. Charlotte Stowe/Unsplash

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.