Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii

Poznaj orientacyjne koszty

Zdobądź dotację na fotowoltaikę i pompę ciepła w Krakowie

pv

Zdobądź dotację na fotowoltaikę i pompę ciepła w Krakowie

W mieście pojawia się coraz więcej mikroinstalacji fotowoltaicznych, które pełnią funkcję bezpiecznego i ekologicznego źródła energii. Mieszkańcy Gminy Miejskiej Krakowa mogą ubiegać się o dofinansowania instalacji energii odnawialnej z miejskiego programu.

CFF OPP Baner poziom mobile450 x 250CFF OPP Baner poziom 6.03.2023 1
Reklama

“Program rozwoju odnawialnych źródeł energii na obszarze Gminy Miejskiej Kraków” (PROZE) został przyjęty w zeszłym roku i ma wspierać płynne przejście na niskoemisyjną i ekologiczną energetykę w kraju. Wspiera on rozwiązania bazujące na wykorzystaniu energii odnawialnej, która nie ma negatywnego wpływu na środowisko.

Dofinansowanie OZE

Tylko do 30 kwietnia można składać wnioski o dofinansowanie instalacji odnawialnego źródła energii. “Program rozwoju odnawialnych źródeł energii na obszarze Gminy Miejskiej Kraków” to odpowiedź na potrzeby Krakowian, którym w ciągu roku wyjątkowo doskwiera problem zanieczyszczeń powietrza i smogu. 

Wnioski w ramach PROZE można składać drogą elektroniczną, listownie lub umieścić w specjalnym pojemniku znajdującym się w siedzibie Wydziału ds. Jakości Powietrza przy Rynku Podgórskim 1 w Krakowie. Informacja na temat programu jest dostępna pod numerem tel. 12 616 88 48.

Co znajduje się we wniosku?

Wniosek składa się z czterech stron, które wnioskodawca wypełnia zgodnie ze szczegółami planowanej inwestycji. Dokument do pobrania i wypełnienia znajduje się na stronie BIP Kraków.

Program wymiany źródła energii

W 2020 roku w ramach realizacji PROZE zamontowano kolejno 692 instalacji OZE. W większości, mieszkańcy gminy przeznaczyli dotację na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, a rzadziej na kolektory słoneczne. Łączna kwota dotacji, którą przekazano na realizację PROZE wyniosła ponad 10 milionów złotych.

Mikroinstalacje fotowoltaiczne wykonane ze wsparciem finansowym z PROZE stanowiły 22,5 proc.wszystkich zamontowanych systemów w ubiegłym roku w Krakowie (553 systemy). W I lub II kwartale roku będzie kontynuowany również program termomodernizacji budynków jednorodzinnych dla Krakowa.

źródło: bip.krakow.pl, krakow.pl

Artykuł stanowi utwór w rozumieniu Ustawy 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wszelkie prawa autorskie przysługują swiatoze.pl. Dalsze rozpowszechnianie utworu możliwe tylko za zgodą redakcji.