Rząd chce wzmocnić sektor produkujący autobusy elektryczne w Polsce

Nowy premier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości – Mateusz Morawiecki – chce położyć silniejszy niż dotychczas nacisk na promocję polskich autobusów elektrycznych na świecie. Ma to wzmocnić ten sektor naszej gospodarki, który i tak już radzi sobie na arenie międzynarodowej bardzo dobrze.

„Prowadzimy teraz jeden strategiczny program i to jest program promocji sprzedaży autobusów elektrycznych. Autobusy elektryczne są już zamawiane przez 46 samorządów polskich. Na to kładziemy nacisk, ponieważ to jest program, który ma szansę jednocześnie wzmocnić produkcję polskich autobusów elektrycznych i poprawić środowisko, ochronę zdrowia w Polsce – na tym nam oczywiście bardzo zależy”, mówił Morawiecki na konferencji prasowej, która odbyła się w Wysokiem Mazowieckiem na Podlasiu.

Autobusy elektryczne z pewnością mają wiele zalet. Promocją ich sprzedaży zajmować ma się między innymi Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Fotowoltaika od Columbus Energy

„Chcemy, żeby jak najwięcej autobusów elektrycznych jeździło po polskich drogach i to promujemy. A właśnie w taki sposób trzeba kształtować legislację, ustawy, rozporządzenia dotyczące elektromobilności, żeby ta promocja jednocześnie nie służyła ludziom bardziej zamożnym. Dlatego, między innymi, nie spieszymy się z tym, jeśli chodzi o samochody. (…) Niewątpliwie ten kierunek, który wytyczyliśmy jest bardzo właściwy”, podsumowuje premier.