węgiel

Rząd wprowadza normy jakości dla paliw stałych

Nowy premier, Mateusz Morawiecki rozpoczął wdrażanie rozwiązań, które mają na celu poprawę stanu polskiego powietrza. Jednym z nich są przyjęte w ostatnich dniach normy dotyczące jakości paliw stałych, w tym węgla.

Opracowane przez Ministerstwo Energii regulacje mają bezpośrednio przełożyć się na lepszą jakość węgla wykorzystywanego do ogrzewania domów. Jak do tej pory brakowało nadzoru nad sprzedawanym na polskim rynku węglem, a przede wszystkim przyjaznych konsumentom rozwiązań, które pomogłyby im podejmować rozsądne decyzje zakupowe, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Od teraz każdy sprzedawca jest zobowiązany przekazać konsumentom świadectwo dotyczące dostępnego węgla, które będzie zawierać przydatne z punktu widzenia konsumenta informacje, jak np. dane o kaloryczności. Warto pamiętać, że kupując niskokaloryczny węgiel po najniższej cenie, wcale nie musimy oszczędzać. W wielu sytuacjach bardziej opłacalnym jest dopłacić do droższego, bardziej kalorycznego węgla, ponieważ wystarczy on na zdecydowanie dłużej.

Świadectwa przekazywane przez sprzedawców mogą więc przydać się konsumentom, którzy chcą dokonać najlepszego wyboru dla swojego budżetu domowego.


Dodaj komentarz

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy maksymalnie jedną wiadomość w tygodniu, nie spamujemy!

Czytaj więcej:

Tesla model Y – konsensus pomiędzy jakością a ceną

Miłośnicy pojazdów elektrycznych w końcu doczekali się: po szumnych zapowiedziach i latach wyczekiwania w marcu 2019 roku zaprezentowano Tesla model Y. To luksusowe auto o dużym zasięgu w USA traktowane jako „kompaktowy” SUV. Do setki rozpędza się od 3,7 do 5,1 sekundy (w zależności od wariantu). Cena wyjściowa rozpoczyna się od 38,5 tys. dolarów.