Samochód dostawczy od Ursusa zadebiutuje już w 2018 roku?

Polska branża motoryzacyjna, choć wciąż nie jest tak silna jak niemiecka czy włoska, stale dba o swój rozwój. Zarówno Solaris Bus & Coach S.A., jak i Ursus S.A. realizują kolejne międzynarodowe kontrakty i wygrywają mnóstwo przetargów. Nie jest to jednak wynikiem przypadku, ponieważ firmy te z roku na rok mają coraz więcej do zaoferowania potencjalnym zainteresowanym. Przedsiębiorstwo Ursus planuje np. rozszerzyć swoją ofertę o elektryczny samochód dostawczy, który powinien być dostępny w ofercie już w połowie 2018 roku.

Firma po raz pierwszy pokazała ten pojazd podczas kwietniowych targów w Hanowerze. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, dzięki czemu akcje spółki mocno wzrosły po tej wizycie w Niemczech. Polska firma chce kontynuować swoją dobrą passę i ogłasza kolejne dobre wieści.

Na przełomie września i października tego roku mamy zakończyć prace nad prototypem elektrycznego samochodu dostawczego o masie całkowitej do 3,5 tony. Wtedy też automatycznie rozpoczniemy proces homologacyjny – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Mariusz Lewandowski, pełniący funkcję rzecznika prasowego firmy Ursus.

Dokładne parametry samochodu nie są jeszcze znane, jednak wedle założeń powinien on na jednym ładowaniu pokonać odległość ok. 150 km oraz osiągać prędkość do 100 km/h.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

W Wielkiej Brytanii Uber nagrodzi kierowców złomujących diesle

Następny artykuł

Ekolodzy przyczynili się do zmniejszenia farmy słonecznej

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , ,