Samochody hybrydowe – coraz bardziej popularne

Od debiutu hybrydowej Toyoty minęło już 20 lat. Na świecie porusza się 10 mln samochodów tej marki. Według obliczeń pozwoliło to na ograniczenie emisji CO2 o ponad 77 mln ton, a zużycie benzyny zmniejszyć o 29 miliardów litrów.

Toyota jest niekwestionowanym liderem sprzedaży samochodów hybrydowych w Polsce. Według informacji podanych przez Toyota Poland, przez ostatnich 13 lat sprzedano w Polsce 20 174 samochodów z napędem hybrydowym, a połowa z tej kwoty została sprzedana tylko w ciągu ostatniego roku. Największym zainteresowaniem cieszyły się do tej pory się modele Toyoty Auris Hybrid oraz Yaris Hybirid jednakże w początkach bieżącego roku na czoło wysunęła się Toyota C-HR Hybrid, której polscy dilerzy sprzedali już 1036 egzemplarzy.

Na dowód tego, że samochody z napędem hybrydowym są ekonomiczne i ekologiczne jest fakt, że coraz więcej korporacji bazuje na tych samochodach. Man na myśli Ergo Hestię, PZU, Allianz, ale też urzędy miejskie posiadają w swojej flocie samochody z napędem hybrydowym. Najlepszym przykładem jest krakowska Straż Miejska, która w swojej flocie ma Toyoty Prius, Toyoty Yaris. Również krakowski Zarząd Zieleni Miejskiej jeździ tylko i wyłącznie samochodami z napędem hybrydowym – specjalnie dla portalu światOZE.pl powiedział Adrian Tyrała z salonu Anwa Toyota w Krakowie.

O wyborze aut hybrydowych dla inspektorów krakowskiej Zieleni Miejskiej opowiedział Łukasz Pawlik, Z-ca Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie: Żeby nasi inspektorzy skutecznie wykonywali zadania, muszą szybko i sprawnie poruszać się w terenie. Założenie, przy wyborze samochodów dla naszych inspektorów było takie, aby był to samochód niewielki i ekologiczny. Dlatego postanowiliśmy kupić mały samochód z napędem hybrydowym. Zaletami takiego auta jest niewątpliwie bardzo niska emisja spalin, oraz możliwość przejechania niewielkich odległości tylko na baterii elektrycznej.

    Dodaj komentarz

Poprzedni artykuł

Modernizacja w elektrowni Porąbka Żar

Następny artykuł

Inteligentne sieci przesyłowe na morzu: MeyGen wykorzysta smart grid

Mogą też Ci się spodobać...Tagi: , , ,