Samochody na minuty nie tylko w miastach

W podwarszawskich Michałowicach (pow. pruszkowski) pojawiły się pierwsze elektryczne samochody wypożyczane na minuty. Można je będzie ładować przy stanowiskach zasilanych energią słoneczną.

Na początku września Urząd Gminy Michałowice podpisały list intencyjny o współpracy z firmą Panek CarSharing. Przy stacji WKD w Regułach na parkingu postawiono już pierwszą ładowarkę z dwoma stanowiskami. Urząd Gminy Michałowice chwali się, że to może być pierwsze dostępne publicznie miejsce w całej Polsce pozwalające naładować samochód za darmo. Dodatkowo jest jeszcze jedno stanowisko do ładowania, ale zasilane z sieci.

Fotowoltaika od Columbus Energy

Do korzystania z samochodów zachęca również szansa otrzymania dodatkowych punktów za jazdę, które można później wykorzystać. Auta zabrane w Michałowicach można zostawić również w Warszawie, Pruszkowie, Piastowie, Raszynie i Nadarzynie.

W przyszłym roku gmina Michałowice chce wybudować kolejne parkingi w Komorowie. Tam również mają pojawić się punkty ładowania z technologią OZE. Usługa zostanie na stałe, pod warunkiem przyjęcia i korzystania z niej przez lokalnych mieszkańców.